XXX Niedziela Zwykła 19.10.2014

1/ W naszej parafii nabożeństwa różańcowe:

Od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św., wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W niedzielę przed Mszą św. o g. 16.30.

Dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 16.30

Zapraszamy wszystkich do podjęcia modlitwy różańcowej.

2/ Dziękujemy wszystkim którzy wżęli udział w parafialnym konkursie pt. „Mój Różaniec”. Wszystkie różańce są bardzo piękne. Zapraszamy do zakrystii po odbiór nagród.

3/ We wtorek swoje spotkania w grupach ma I rocznik przygotowujących sie do bierzmowania o godz. 18.00 i 19.00 na salce parafialnej.

Zapraszamy na godz. 19.00 na salkę parafialną na spotkanie Kręgu Biblijnego. Zachęcamy wszystkich do poznawania Słowa Bożego zawartego w Piśmie Świętym.

4/ W środę o godz. 19.00 na sale parafialnej odbędzie sie podsumowujące spotkanie popielgrzymkowe po wyjeździe na Węgry. Zapraszamy wszystkich pielgrzymów, ale także wszystkich zainteresowanych kolejnymi planami pielgrzymkowymi, ponieważ na spotkaniu będzie podana propozycja kolejnego wyjazdu.

5/ W czwartek zapraszamy na nowennę do św. Ojca Pio po wieczornej Eucharystii. Można na tą nowennę przynosić intencje modlitwy zapisane na kartkach. Kartki do intencji i koszyk stoją przy głównym wejściu.

6/ W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominamy
o obowiązku uczestnictwa w tym dniu w Eucharystii. W naszym kościele Msze św. o godz. 8.00, 10,00 i 11.30, nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Na cmentarzu w Czerwonaku Msza św.
o godz. 14.00 po Mszy procesja żałobna.

Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

Można także składać tz. „Wymienianki za zmarłych” będziemy się modlić w ich int. w listopadzie.

7/ W niedzielę obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.
w porządku niedzielnym o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00.

8/ Przed kościołem można nabywać prasę katolicką. Zachęcamy do sięgnięcia po PK a w nim między innymi: „Synod w Watykanie – o czym dyskutowali biskupi?” sięgajmy po prasę katolicką by nie ulegać manipulacja ze strony otaczającego nas świata.

W sprzedaże także kalendarze ścienne wykonane przez Archiwum Diecezjalne w cenie 3 zł.