Niedziela Zmartwychwstania

20.04. 2014

1/ W Niedziele Zmartwychwstania Mszę św. w porządku niedzielnym czyli o 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00. Tak samo jutro czyli Poniedziałek wielkanocny. Dzisiejsza niedzielą rozpoczynamy Okres Wielkanocny, a także oktawę Wielkanocy, z czym się wiąże to że w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Dzisiaj także obchodzimy 12 rocznicę Ingresu naszego księdza Arcybiskupa.

2/ Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko w sobotę.

3/ W środę na Eucharystię zapraszamy wszystkich parafian na wieczorna eucharystię. Będziemy się modlić za naszego ks. Proboszcza z okazji jego imienin. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

4/ Zapraszamy bierzmowanych rocznik I na spotkanie w czwartek do salki parafialnej na godzinę 19.00.

5/ Zapraszamy w sobotę na czuwanie przed kanonizacja Jana Pawła II i Jana XIII które odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00 do godz. 21.00 w kościele.

6/ W przyszła niedzielę obchodzimy niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy tydzień miłosierdzia Bożego, przed kościołem tego dnia zbiórka do puszek na Caritas. W przyszłą niedziele także Ojciec św. Franciszek wyniesie do godności ołtarzy Jana Pawła II i Jana XIII. Zachęcamy do brania udziału w tych uroczystościach choćby za pośrednictwem telewizji.

7/ Dzisiaj Przed Kościołem można nabywać prasę katolicką.

Życzenia Wielkanocne:

To największe ze świąt, bo Chrystus Zmartwychwstał i wlał w serce ludzkie nadzieję pełni życia na wieki. Codziennie dotykamy tej tajemnicy dzięki Eucharystii, która nam Jego mękę, śmierć i Zmartwychwstanie, a Chrystus w swoim Ciele i Krwi staje się obecny wśród nas. Gdy Go przyjmujemy staje się zadatkiem tej pełni życia i Zmartwychwstania w nas.

Niech te Święta z Jezusem Zmartwychwstałym napełnią nas miłością i nadzieją, bo jest sens tego naszego życia w Zmartwychwstaniu i życiu wiecznym.

Ks. prob. Wojciech Murkowski

Ks. Wiktor Łakomy