IV Niedziela Adwentu 21.12.2014

1/ Dziś mamy już IV Niedziele Adwentu, zapraszamy na ostatnie roraty które będą w poniedziałek i wtorek o godzinie 18.00.

2/ Można składać do skarbony ofiary na kwiaty do żłóbka, zachęcamy serdecznie.
Opłatki natomiast można nabyć w zakrystii.

Dziękujemy serdecznie wszystkim którzy włączyli się w akcje „Tytka Charytatywna”.

3/ W ostatnim czasie nasiliła się działalność różnego rodzaju oszustów, apelujemy zgodnie też z prośbą policji aby uważać na wszelkie telefony czy ludzi przychodzących do naszych domów. Są różne metody działania oszustów np. znana już nam metoda na „wnuczka” a ostatnio zaczęto podszywać sie pod pracowników NFZ. Prosimy zapoznać się ze stosowną informacja która jest zamieszczona w gablocie i przestrzec domowników.

Apelujemy i informujemy że parafia nie wysyłała nikogo ze sprzedażą opłatków, bo takie przypadki podobno także się zdarzają.

4/ W poniedziałek w naszej parafii odbędzie się spowiedź przed świąteczna. Kapłani z dekanatu będą spowiadać w naszym kościele w godz.: 11.00 – 12.00 i następnie 15.00 – 16.30, 17.00 – 18.00, 19.00 – 20.00. We Wtorek natomiast spowiedź w par. pw. MB Fatimskiej w Koziegłowach.

5/ Jeśli ktoś ma w domu chorych(oprócz tych którzy przyjmują posługę co miesiąc) którzy chcieli by przyjąć sakramenty przed świętami proszę zgłaszać ich w Zakrystii. Obchód ten będzie w poniedziałek 22.12 w godzinach porannych – informacje w zakrystii.

6/ Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu sobotę.

7/ W środę 24.12 Msze wigilii Bożego Narodzenia tak zwane „Pasterki” o godzinie 22.00 i 24.00.

8/ W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym czyli o: 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00. Przypominamy także że uczestnictwo we Eucharystii w tym dniu jest obowiązkowe.

9/ W piątek obchodzimy święto św. Szczepana, Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ponieważ została udzielona dyspensa przez Konferencję Episkopatu Polski.

10/ W Sobotę obchodzimy święto św. Jana Ewangelisty a w niedziele święto Świętej Rodziny.

W sobotę także rozpoczniemy co roczne Wizyty Duszpasterskie tzw. „Kolędę”. Prosimy przygotować na kolędę krzyż, świece, wodę święconą, kropidło. Plan kolędy będzie podawany na jeden tydzień.

W tym tygodniu Kolęda:

w sobotę od godz. 13.00 na ul. Słonecznej blok 5,

w niedzielę od godz. 14.00 na ul. Słonecznej blok 4.

11/ Przed kościołem można nabywać prasę katolicką. Grudniowy/styczniowy Numer Naszej Winnicy już można nabyć. W nim bardzo wiele artykułów. Zachęcamy serdecznie.

12/ W dziś przed kościołem zbiórka na rzecz budowy nowej świątyni.