XXII Niedziela Zwykła 31.08.2014

1/ Z dniem jutrzejszym tj. 1.09 rozpoczynamy nowy rok szkolny a także nowy rok duszpasterski pod hasłem „Nawracajcie sie i wierzcie w Ewangelie”. Na rozpoczęcie roku szkolnego zostaną odprawione Msze św.: Dla gimnazjum w poniedziałek o godz. 11.00. Dla szkoły podstawowej we wtorek o godz. 11.00.
Ruszamy także z nowymi propozycjami grup duszpasterskich i form modlitewnych. Przed kościołem będą rozdawane te propozycje na kartkach.

Nowością będzie nowenna do św. Ojca Pio w każdy czwartek po wieczornej Eucharystii. Można na tą nowennę przynosić intencje modlitwy zapisane na kartkach, nowenna każdorazowo będzie odmawiana w tych intencjach składanych na kartkach. Kartki do intencji i koszyk będą stały przy głównym wejściu. Zachęcamy do uczestnictwa i zaangażowania w życie naszej parafii.

2/ W poniedziałek po Mszy św. odmówimy wspólny różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Będziemy modlić sie w intencji pokoju świecie i w naszych sercach.

3/ We wtorek o godzinie 19.00 na salce parafialnej pierwsze spotkanie Kręgu Biblijnego. Zachęcamy wszystkich do poznawania Słowa Bożego zawartego w Piśmie Świętym.

4/ W środę o godzinie 19.00 na probostwie spotkanie redakcji naszej gazety parafialnej „Naszej Winnicy”. Zapraszamy chętnych do współtworzenia naszego czasopisma.

5/ W piątek z racji I piątku miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu od godz. 16.00 w tym czasie okazja do spowiedzi świętej do godz. 18.00.

Wszystkich ministrantów i chętnych do wstąpienia do liturgicznej służby ołtarza zapraszamy na Mszę św. wieczorną w piątek. Po Eucharystii spotkanie w zakrystii.

6/ W sobotę o godz. 9.00 Msza św. Wynagradzająca NS NMP z racji I soboty miesiąca. Obchód chorych rozpocznie się o godz. 8.00. Zachęcamy do tego by zgłaszać chorych których mamy w domach a nie są wstanie dotrzeć do kościoła. Istnieje także możliwość odwiedzin chorych co niedzielę z Najświętszym Sakramentem, chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

7/ Za tydzień w niedzielę tj. 7.09 wybieramy sie z pielgrzymką do Dąbrówki Kościelnej, są organizowane trzy pielgrzymki piesza, rowerowa i autokarowa.

Parafialna piesza pielgrzymka wyrusza w niedzielę 7.09 o godz. 4.30 z kościoła. Wyjazd rowerowy wyruszy o godz. 8.00 z parkingu przed kościołem. A o godz. 9.00 z Maruszki.

Natomiast autokarowa organizuje zarząd os. 40-lecia PRL. Wyjazd autokaru o 8.15 z parkingu przy kościele, 8.30 z osiedla. Zapisy w sklepie Żak ul. Kościelna i na osiedlu w kiosku. Koszt 13 zł.

8/ Biuro parafialne czynne w czwartek w godz. 19.00 – 20.00 i sobotę godz. 10.00 – 11.00.

9/ Przed kościołem można nabywać prasę katolicką.

10/ W dniu 6 września 2014 roku o godzinie 12:00 przy figurze Matki Bożej na „ MARUSZCE” zostanie odprawiona Msza Święta w intencji śp. Ryszarda Walerycha podróżnika- rowerzysty. Zapraszają pracownicy firmy Transkom.