II Niedziela Wielkiego Postu 01.03.2015

1/ W naszej parafii dzisiaj gościmy ks. Tomasza Rena wicedyrektora Caritas naszej Archidiecezji, wygłosił on kazanie i przed kościołem odbędzie się zbiórka na rzecz funkcjonowania Caritas naszej Archidiecezji. Natomiast o godzinie 15.00 w niedzielę na salce parafialnej odbędzie się spotkanie z księdzem wice dyrektorem na temat koła Caritas w naszej parafii serdecznie zapraszamy.

2/ W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej które odbywają się w piątki o godzinie 16.00 dla dzieci i o 18.30 dla dorosłych i młodzieży. Gorzkie żale w niedziele o godz. 16.15, kazania w tym roku głosi ks. Grzegorz Konieczny, serdecznie zapraszamy.

3/ Dnia 14.03 jest organizowana przez naszą parafię autokarowa wycieczko pielgrzymka mająca na celu odwiedzenie Zakonu Oblatów w Obrze, sanktuarium Maryi Ucieczki Grzeszników w Wieleniu Nadobrzańskim i zwiedzenie Kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Przemęcie skąd pochodzi ks. Wiktor. Wyjazd o godz. 8.00. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii. Zostało jeszcze kilka miejsc.

4/ W poniedziałek zapraszamy wszystkich którzy chcieli by włączyć się w tworzenie naszej gazetki parafialnej Naszej Winnicy. Zapraszam na spotkanie redakcji na probostwo na godzinę 19.00.

5/ We wtorek zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.00 na salce parafialnej. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych, wystarczy ze sobą zabrać Pismo Święte, serdecznie zapraszam.

6/ W środę zapraszam młodzież bierzmowana rocznik 3 na spotkanie na salce parafialnej od razu po Mszy św. wieczornej czyli na godz. 18.30.

7/ W czwartek zapraszamy na nowennę do św. Ojca Pio po wieczornej Eucharystii. Można na tą nowennę przynosić intencje modlitwy zapisane na kartkach.

8/ W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca Droga Krzyżowa dla dzieci wyjątkowo o godz. 16.00. po Drodze Krzyżowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej do Mszy św. wieczornej.

9/ W sobotę obchód chorych rozpocznie się o godz. 7.45. Msza św. z racji pierwszej Soboty miesiąca o godzinie 9.00.

10/ W biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w czwartek od 19 do 20.00.

11/ Przed kościołem można nabywać prasę katolicką. Zachęcamy szczególnie by sięgnąć po nowy marcowy numer Naszej Winnicy – naszej gazetki parafialnej, znajdziemy w nim wiele ciekawych artykułów w szczególności poświęconych rodzinie, a także bardzo ważny temat: „pigułki dzień po” warto sięgnąć by wyrobić sobie konkretne znanie na ten temat. Koperty do Daniny zostały wyłożone pod chórem. Paschaliki wielkopostne w cenie 7 zł.

12/ Jak cześć parafian zauważyła figura MB wróciła już go groty, figura została zabezpieczona alarmem, jeśli ktoś usłyszał by że alarm się załączył prosimy o reakcje. W poniedziałek po mszy św. poświęcimy na nowo miejsce kultu Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy