IX Niedziela Zwykła  29.05.2016

1/ Pozostały nam ostatnie dni maja w tym czasie nabożeństwa majowe po procesjach eucharystycznych które odbywają się związku z oktawa Bożego Ciała.

W miesiącu czerwcowe nabożeństwa Czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa po wieczornych eucharystiach.

2/ W poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z II rocznika.

3/ We wtorek zapraszamy na Krąg Biblijny, spotkanie odbędzie się w salce parafialnej o godz. 19.00.  Zapraszam wszystkich którzy chcą poznawać Pismo Święte.

4/ W środę o godz. 19.00 w salce parafialnej spotkanie parafialnego zespołu Caritas i wszystkich zaangażowanych w organizację spotkania u serca.

5/ W Czwartek procesja i Msza Św. o godzinie 18.00 nie będzie w kościele lecz na osiedlu 40-lecia i ul. Słonecznej. Proszę o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów. Msza św. będzie odprawiona w intencji mieszkańców.

6/ W piątek z racji I piątku miesiąca spowiedź święta od godz. 16.00 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

W piątek Obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Gromadzimy się o 17.30 przy figurze Serca Pana Jezusa na ul. Źródlanej, odmówimy tam litanie i ruszymy do kościoła na Eucharystie ze śpiewem, po Eucharystii procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7/ W sobotę obchodzić będziemy nasze parafialne święto – Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy wszystkich parafian na mszę odpustową która zostanie odprawiona o godz. 11.30, przewodniczyć jej będzie Ks. Prof. Jan Kanty Pytel, po niej procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy

8/ W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas pragnie zaprosić wszystkich parafian i mieszkańców Czerwonaka na „Spotkanie u Serca” organizowanego związku z odpustem naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 5.06 początek na Eucharystii o godz. 11.30 będziemy nam podczas Mszy św. towarzyszył śpiew chóru SKOWRONKI, a po zakończeniu Eucharystii rozpoczniemy spotkanie przy kościele, potrwa ono do Mszy Św. o godz. 17.00. Jest przewidzianych wiele atrakcji, tj. występy zespołów, punkty gastronomiczne, loteria cegiełkowa, i inne. Serdecznie zapraszamy by wspólnie się spotkać i zawiązać wspólnotę.

Jeśli ktoś chciałby włączyć się w organizację lub przynieść jakieś fanty na wzbogacenie losowania cegiełek, proszę o kontakt ze mną (ks. Wiktor).

7/ Po jednym wielki wydarzeniu jakim był jubileusz 1050 rocz. Chrztu Polski czeka nas w wakacje kolejne wielkie wydarzenie jakim są Światowe Dni Młodzieży. W naszej parafii będziemy  gościć młodzież która przyjedzie z zagranicy na ŚDM, będzie się to działo w dniach 23-25.07.

Prosimy więc parafian o pomoc w tym wydarzeniu przez przyjęcie pod swój dach młodzieży. Chęć przyjęcia można zgłosić w zakrystii lub w biurze parafialnym. Udzielę wtedy także wszystkich informacji.

8/ Zachęcamy by nabywać i czytać prasę katolicką. Biuro parafialne będzie czynne tylko w czwartek, po powrocie z Mszy na osiedlu.