V Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2015

1/ W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej które odbywają się w piątki o godzinie 16.30 dla dzieci i o godzinie 19. Gorzkie żale w niedziele o godz. 16.15, kazania w tym roku głosi ks. Grzegorz Konieczny, serdecznie zapraszamy.

Można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, skarbonka jest umieszczona przy głównym wejściu.

2/ We wtorek zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.00 na salce parafialnej. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do poznawania Słowa Bożego.

3/ W środę obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zapraszamy na Eucharystię wieczorną. Zachęcamy także do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Informacje można uzyskać w Zakrystii. Po mszy zbiórka do puszek na fundusz obrony życia. W środę także rozpocznie swoje rekolekcje młodzież z Gimnazjum. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę za dzieci w tym szczególnym czasie. Natomiast po wieczornej Eucharystii swoje spotkanie ma Parafialny Zespół Caritas, zapraszamy na salkę parafialną.

4/ Zapraszamy także na nowennę do św. Ojca Pio po wieczornej Eucharystii. Można na tą nowennę przynosić intencje modlitwy zapisane na kartkach.

W biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w czwartek od 19 do 20.00.

5/ W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Wyruszymy o godzinie 19.00 z pod kościoła. Przejdziemy ulicami: Kościelną, Źródlaną, Poprzeczna, Zieloną i lasem do placu Zielonego gdzie zakończymy Drogę Krzyżową. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6/ W sobotę o godz. 8 rozpocznie się obchód chorych. Jeśli ma ktoś w domu chorych którzy chcieli by przyjąć sakramenty na święta proszę zgłaszać ich w zakrystii.

7/ W tym tygodniu rozpoczynają się spowiedzi Wielkopostne w parafiach dekanatu. Harmonogram wisi w gablocie ogłoszeń. W tym tygodniu spowiedzi w parafiach w Owińskach, Koziegłowach u św. Brata Alberta i Wierzenicy. W naszej parafii spowiedź w poniedziałek 30.03 – czyli Wielki Poniedziałek.

8/ W przyszłą niedzielę mamy niedzielę Palmową, rozpoczniemy Wielki Tydzień. Zachęcamy wszystkich do dobrego przeżycia tego czasu. Przypominamy także o przystąpieniu do spowiedzi by każdy przystąpił do komunii Podczas przeżywania Świąt Wielkanocnych.

9/ W nawiązaniu do akcji „Tytka Charytatywna” Parafialny Zespół Caritas zachęca by podzielić posiłkiem z potrzebującymi pomocy w naszej parafii. Tym razem niema gotowych toreb papierowych więc każdy może uzupełnić dużą reklamówkę tzw. „sucha żywnością” np. cukier, mąka, makaron, środki czystości a po uzupełnieniu dostarczamy ją do zakrystii. Ta forma pomocy będzie przekazana potrzebującym z naszej parafii na święta. Najpóźniej torby proszę dostarczać do 24 marca.

Z przodu na stoliku obok ryżu pojawiła się skrzynka kontaktowa Caritas – „Mogę pomóc/potrzebuję pomocy”. Do tej skrzynki ale także do skrzynki na listy przy wejściu do Biura Parafialnego można wrzucać wszelkie prośby o pomoc którymi Parafialny Zespół Caritas się będzie zajmował, ale także wszelkie oferty pomocy – czy to podzielenia się jakimiś ubraniami, rzeczami, czy po prostu chęć podzielenia się czasem. Prosimy wszelkie prośby czy propozycje opatrzyć danymi, by PZC mógł udzielić czy rozdysponować pomocą.

10/ Przed kościołem można nabywać prasę katolicką. Koperty do Daniny zostały wyłożone pod chórem.