VI Niedziela Wielkanocy 01.05.2016

1/ Rozpoczynamy miesiąc maj – jest to miesiąc poświęcony MB. Spotykamy się w kościele na wspólnych nabożeństwach majowych. W tygodniu nabożeństwa majowe po wieczornych Eucharystiach. Natomiast w niedziele przed Eucharystią o godz. 17.00.

2/ We wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. w porządku niedzielnym. O godzinie. 10.00 będziemy szczególnie modlić się za nasza ojczyznę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3 / W środę o godz. 19.00 spotkanie parafialnego zespołu Caritas w salce parafialnej i wszystkich tych którzy chcą włączyć się w organizacje Spotkania u Serca, zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania.

4/ W czwartek zapraszamy na nowennę do Ojca Pio. Zachęcamy by przynosić swoje intencje modlitewne zapisane na kartkach, byśmy razem przedstawiali je Bogu.

Biuro parafialne będzie czynne tylko w Czwartek

5/ W piątek – z racji pierwszego piątku miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00 do Eucharystii wieczornej. W tym czasie okazja do Sakramentu Pokuty i pojednania. W piątek wyjątkowo także nabożeństwo majowe przed Mszą św.

6/ W sobotę obchód chorych rozpocznie się o godz. 7.45. a Eucharystia wynagradzająca NS NMP o godz. 9.00. zapraszamy także do wspólnej Adoracji Pana Jezusa z racji pierwszej Soboty miesiąca. Adoracja rozpocznie się po wieczornej Eucharystii i potrwa do godz. 20.00 zakończymy ja wspólna koronka  do Bożego Miłosierdzia.

7/ W przyszła niedzielę będziemy gościć w naszej parafii kleryka z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Będzie się on z nami modlił o nowe, święte powołania kapłańskie a po mszach świętych będzie zbierał ofiary na rzecz funkcjonowania Seminarium.

W przyszłą niedziele zapraszamy także dzieci które w ubiegłym roku przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc, na wspólne świętowanie tego wydarzenia. Zapraszamy na eucharystię o godz. 11.30.

8/ Informujemy z przykrością także że nie dojdzie do skutku jednodniowa pielgrzymka do Częstochowy w dnu 11.05, z powodu małej liczby chętnych.

9/ Po jednym wielki wydarzeniu jakim był jubileusz 1050 rocz. Chrztu Polski czeka nas w wakacje kolejne wielkie wydarzenie jakim są Światowe Dni Młodzieży. W naszej parafii będziemy  gościć młodzież która przyjedzie z zagranicy na ŚDM, będzie się to działo w dniach 23-25.07.

Prosimy więc parafian o pomoc w tym wydarzeniu przez przyjęcie pod swój dach młodzieży. Chęć przyjęcia można zgłosić w zakrystii lub w biurze parafialnym. Udzielę wtedy także wszystkich informacji. Są przygotowane karty z ramowym planem i możliwością zapisu się na przyjęcie pielgrzymów.

10/ Zachęcamy by nabywać i czytać prasę katolicką. Zapraszamy szczególnie by sięgnąć po nowy numer Majowy numer Naszej Winnicy – w nim bardzo wiele ciekawych artykułów.

11/  W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Andrzej Derkowski z ul. Zachodniej i

śp. Stanisław Kudzia z ul. Zdroje jego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 10.00 Msza św. następnie pogrzeb. Wieczny odpoczynek…