Chrzest

Sakrament chrztu wyciska na duszy niezatarte znamię, nazywane charakterem sakramentalnym. Przez ten znak zostaliśmy upodobnieni do Chrystusa i włączeni do Kościoła, Jego Mistycznego Ciała. Chrzest otwiera nam bramę prowadząca do życia wiecznego. Gładzi grzech pierworodny. Charakteru sakramentalnego nie niszczy nawet grzech ciężki, dlatego chrzest można przyjąć tylko jeden raz. To niezatarte znamię powoduje, że mamy udział w tzw. powszechnym kapłaństwie wiernych, a więc zobowiązani jesteśmy do składania Bogu czci i budowania wspólnoty Kościoła.

Sakramentu Chrztu świętego udzielamy w naszej parafii zasadniczo:

– w II sobotę miesiąca na Mszy św. o godz. 18:00

– w IV niedzielę miesiąca na Mszy świętej o godz. 11.30.

Zgłoszenia dziecka do tegoż Sakramentu przyjmowane są w biurze parafialnym.

Wymagane dokumenty: akt urodzenia dziecka i akt ślubu rodziców dziecka, zaświadczenia rodziców chrzestnych jeśli nie są z naszej parafii.

W każdą I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 18:00 – katecheza dla rodziców i chrzestnych w kościele.