Z MARYJĄ W NOWE CZASY – po nawiedzeniu…

 

Wdzięczność i głębokie przeżycie czasu Nawiedzenia.  Maryjo dziękujemy, że byłaś i jesteś z nami. Przeżyliśmy 24

godziny Twojego Nawiedzenia. Teraz niech ono wydaje owoce jakie Twój Syn chce uczynić w nas i pośród nas. DZIĘKUJEMY. PROWADŹ NAS DO JEZUSA.

Dziękujemy za dekoracje domów i posesji, za wysprzątanie naszych świątyń i terenów wokół nich, za zaangażowanie w liturgie Mszy św., za uplecione girlandy do kościoła i bramę wejściową, za udział w czuwaniu nocnym i ciągu dnia, służbie liturgicznej z Ks. Bartkiem za wzorcowe przygotowanie liturgii, Chórowi Arsis z P. Karoliną za piękne wykonanie Akatystu. P. Agnieszce i P. Kindze za śpiew Godzinek ku czci NMP, Zespołowi Młodzieżowemu za oprawę muzyczną i pięśnia Pasterki Maryjnej, Służbie kościelnej i P. Organiiście, Panom i Paniom niosącym Ikonę, Straży i Policji naszej Gminy za eskortowanie samochodu – kaplicy oraz dbanie o nasze bezpieczeństwo, pocztowym sztandarowym Żywego Różańca, Straży i naszej Szkoły Podstawowej. Było godnie i pięknie.

NAWIEDZENIE IKONY MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ 25/26 listopada 2021r.

Od godz. 17:15 transmisja z uroczystości powitania Ikony Jasnogórskiej i Mszy św. pod poniższym linkiem: https://m.facebook.com/parafiaczerwonak/

Drodzy Parafianie!                                                           

W czwartek 25 listopada po 44 latach przybywa do nas kopia Ikony Matki Bożej Częstochowskiej. Wielu jeszcze z Was pamięta pierwsze nawiedzenie, gdy wznoszony był nasz parafialny kościół Niepokalanego Serca NMP. Patrząc na zachowane zdjęcia i zapis w kronice parafialnej z tamtych lat, można zorientować się, że był to czas mobilizacji, przygotowania naszej miejscowości w wymiarze duchowym przez rekolekcje, trwanie na modlitwie i czuwaniu przed Matką Zbawiciela i Królową naszej ojczyzny. Na zdjęciach widać, ile wkładu pracy i zaangażowania zostało podjęte, aby jak najpiękniej przywitać i godnie przyjąć Ikonę z Jasnej Góry. Z zapisków kroniki śp. ks. kan. Zbigniewa Spachacza można dowiedzieć się jak liczny był udział Parafian na Mszach św. i na osobistej modlitwie. 

Zapraszamy wszystkich naszych Parafian tych, którzy trwają i pielęgnują dar wiary oraz wszystkich naszych Braci i Siostry, którzy osłabli lub zobojętnieli na Boże sprawy, aby te   24 godziny z Maryją w naszej parafii były przeżyte wspólnie na modlitwie i czuwaniu. Każdy ma swój czas nawiedzenia przez Boga, który do końca nas umiłował w Jezusie. Tak wiele możemy wyprosić łask przez Jego Matkę Maryję. Może to jest ten czas, aby w ciszy osobistego czuwania rozeznać, jak wygląda moja relacja z Bogiem. Otwórzmy się na działanie Bożej łaski. Czas nawiedzenia będzie poprzedzony rekolekcjami od soboty 20 listopada. Rekolekcje głosić będzie Ks. Józef Niesłony ze Zgromadzenia Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej.

Bardzo prosimy o udekorowanie domów i posesji flagami, maryjnymi emblematami, proporczykami od soboty 20 listopada do 29 listopada. Tyle bowiem dni Maryja będzie w naszym dekanacie. Ten zewnętrzny wymiar, niech będzie widocznym znakiem naszego zaproszenia, a może i do postawienia sobie pytania: Dlaczego tak przystrojona jest nasza parafia? Jest to pewna szansa do podjęcia refleksji także dla tych, którzy przez naszą miejscowość przejeżdżają. Maryja przybędzie do nas ul. Gdyńską od strony Owińsk 25 listopada około godz. 17:30. Od nas ul. Kościelną, Źródlaną, Zagórze i Szkolną przewieziona będzie do parafii św. Józefa w Kicinie, dlatego szczególnie prosimy Parafian mieszkających przy tych ulicach o dekorację swoich posesji.

Czekamy na Maryję w Ikonie Jasnogórskiej i przyjąć Ją chcemy jak najgodniej, by dalej – w myśl hasła nawiedzenia w naszej archidiecezji  –  „Z Maryją (iść) w nowe czasy”,  z nadzieją patrzeć w przyszłość, którą zawierzamy Dobremu Bogu, obejmując modlitwą wszystkich tworzących naszą wspólnotę parafialną.

                           Ks. prob. Tomasz Woźniak i Ks. wik. Bartosz Rojna

/aby otworzyć folder z planem rekolekcji i nawiedzenia kliknij w poniżej/  

Folder_PARAFIA_CZERWONAK (3)

LITURGICZNE WPOMNIENIE ŚW. JANA PAWŁA II

22 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Po Mszy św. wieczornej ok. 18:30 Zapraszamy na nabożeństwo przy relikwiach św. Papieża. Można na stoliku do koszyczka składać intencje w których się będziemy modlić. Polecamy małżeństwa, rodziny, młode pokolenie, o dar przyjęcia u uszanowania życia i dar potomstwa dla małżonków, którzy o ten dar się modlą. 

WPROWADZENIE RELIKWII ŚW. JANA PAWŁA II 1.10.2021r.

W piątek 1.10.2021r. zapraszamy na Uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II. Tego dnia od godz. 16:30 o godz. 18:00 adoracja Pana Jezusa  i spowiedź św. O godz. 18:20 różaniec prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca z rozważaniami św. papieża. O godz. 19:00 uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła Ii przez ks. Abp Mieczysława Mokrzyckiego, byłego sekretarza Jana Pawła II i Benedykta XVI.  Po Mszy św. będzie można zakupić książki o św. Janie Pawle II autorstwa ks. Arcybiskupa /Najbardziej lubił wtorki, Miejsce dla każdego oraz Sekretarz dwóch papieży/.