Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

1. W tym tygodniu:

–  w środę o godz. 18:40 – Nowenna do MBNP i Jej Niepokalanego Serca

w czwartek od godz. 20:30 – 21:30 adoracja Pana Jezusa i możliwość spowiedzi św.

3. KOLĘDA 2021 W związku z obostrzeniami sanitarnymi w tym roku nie odbywa się kolęda w tradycyjnej formie. Zapraszamy Przedstawicieli naszych Rodzin na Msze św.   o godz. 18:00 podczas, których szczególnie modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo  i opiekę Matki Bożej w Nowym 2021 roku. Prosimy zabrać ze sobą pojemnik na wodę święconą, by po modlitwie w kościele poświęcić swój dom czy mieszkanie wyrażając duchowe pragnienie zawierzenia swojej rodziny Bożej Opatrzności.  W tym tygodniu modlimy się za Parafian z ulic:

18.01.2021r. pn

ul. Zagórze 1 – 51 /nieparzyste/

ul. Dolna,                     ul. Bukowa

19.01.2021r. wt

ul. Szkolna 1 – 75   /nieparzyste/

ul. Nowa /nieparzyste/

20.01.2021r. śr

ul. Szkolna 2 – 50 /parzyste/

ul. Nowa /parzyste/

21.01.2021r. czw

Os. Przylesie bloki 5 i 6

Os. Przylesie bloki 7 i 8

22.01.2021r. pt

ul. Źródlana /parzyste/

ul. Rolna, ul. Dębowa

23.01.2021r. sb

ul. Źródlana /nieparzyste/

ul. Zdroje  /nieparzyste/

1. Biuro parafialne czynne tylko w czwartek .

2. Bardzo dziękuję:

– za składane ofiary, przesyłane na konto na utrzymanie parafii i  kolędowe,

– za wszelką pomoc przy naszych kościołach,

1. Polecamy prasę katolicką: “Przewodnik Katolicki” i “Gość Niedzielny”.

2. Zmarli: + Bartosz Haraj z ul. Gdyńskiej. Pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek…

DEKRET

Ks. Arcybiskupa o dyspensie w związku z obostrzeniami sanitarnymi

Udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane wszystkim wiernym Archidiecezji Poznańskiej oraz wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Poznańskiej do czasu zniesienia ograniczeń. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy Świętej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Zachęcam także, aby korzystający z dyspensy byli wierni osobistej i rodzinnej modlitwie oraz w miarę możliwości łączyli się duchowo z liturgiczną wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Z racji nowych wytycznych związanych z sytuacją epidemiczną we Mszach św. w Kościele Parafialnym może uczestniczyć max 30 osób. W Kościele Filialnym max 25 osób. Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki przypomina i prosi, abyśmy w czasie Mszy św. i nabożeństw w duchu odpowiedzialności za siebie nawzajem pamiętali o założonych maseczkach i zachowaniu dystansu.