O G Ł O S Z E N I A   P A R A F I A L N E

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 15.05.2022r.

Dziś 73 dzieci przystąpi do I Komunii św. o godz. 9:30 i 11:30. Bardzo prosimy, aby w Mszach św. komunijnych uczestniczyli Parafianie i Goście związani z uroczystością I Komunii św., dlatego równolegle Msze św. o g. 10:00 i 11:30 w Kościele Filialnym. O godz. 8:00 w Kościele Filialnym. Nie będzie Mszy św. o godz. 17:00. Wieczorem Msza św. o g. 19:00 w Kościele Parafialnym. Nabożeństwo majowe o g. 7:40 i po Mszy św. o g. 10:00 w /KF/.

1. W tym tygodniu:

Nabożeństwa majowe /pn, wt, czw/KF/ i pt/ o g. 17:40. W środę po Mszy św. przy grocie Matki Bożej. W soboty zapraszamy o godz. 21:00 na Apel Jasnogórski i nabożeństwo majowe przy grocie Matki Bożej

Dzieci I Komunijne przeżywać będą DNI EUCHARYSTYCZNE w poniedziałek, wtorek i środę na Mszy św. o godz. 18:00.W sobotę udajemy się do Lubasza. Wyjazd autokaru z parkingu przy Bergamotce o godz. 7:45.

– w poniedziałek – o g. 19:00 spotkanie animatorów przygotowujących młodzież do bierzmowania

– w środę o g. 17:40 – Nowenna do MBNP i Jej Niepokalanego Serca. Nie ma Kręgu.

– w czwartek od g.20:30 do 21:30 adoracja Pana Jezusa w ciszy z możliwością spowiedzi św.,

– w piątek – o g. 19:00 prowadzona adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Parafialnym.

– w sobotę o g. 17:30 – różaniec św. Po Mszy św. po Mszy św. wieczornej nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach w intencji małżeństw, rodzin, młodego pokolenia, o dar powołań i dar potomstwa oraz uszanowanie i przyjęcie życia poczętego

2. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodzieży na Lednicę 4.06. Chęć wyjazdu prosimy zgłosić do przyszłej niedzieli w zakrystii lub u ks. Bartka

3. Organizujemy 2 dniową pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd 15 lipca i powrót 16 lipca późnym wieczorem. Koszt 200 zł. Zapisy z wpłata u pani Teresy Fechner.

4. W tym tygodniu spotkania przed bierzmowaniem w grupach dla klas 8: we wtorek o g. 19:00 grupa 1, W środę o g. 18:00 grupa 5, w piątek o g. 18 :00 grupa 6. Spotkania odbywają się w sali parafialnej.

5. Biuro parafialne czynne tylko w czwartek.

6. W niedzielę 19 czerwca planujemy 6 FESTYN PARAFIALNY „SPOTKANIE U SERCA”. Rozpoczęcie około g. 12:30 i przewidywane zakończenie około g. 17:00. Bardzo prosimy u upieczenie ciasta i przynoszenie fantów do niedzieli 12 czerwca. Fanty przynosimy do zakrystii. Deklarację upieczenia ciasta zgłaszamy w zakrystii.

7.Bardzo dziękujemy:

– za składane ofiary, na daninę diecezjalną, wpłaty na konto parafialne,

– za wszelką życzliwość i pomoc przy naszych kościołach

8. Polecamy: Przewodnik Katolicki /cena 8zł/ i Gość Niedzielny /8zł./

9. Mamy jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę na Warmię w drugim terminie 16 – 20 sierpnia. Zapisy w zakrystii. Można nadal zapisywać się na przyjęcie relikwii św. Jana Pawła II w domu.

10. Zmarli: + Aleksandra Gryka z ul. Poprzecznej. Pogrzeb odbył się w środę. Wieczny odpoczynek…

W sakramentalny związek małżeński pragną wstąpić:

Adrian Illmer, zam. parafia NSNMP w Czerwonaku i Magdalena Wojczyńska, zam. parafia św. Jadwigi Śląskiej w Poznaniu /2/ .

Marcin Ratajczak zam. Parafia NSNMP w Czerwonaku i Joanna Nitschke zam. par. Św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu /1/. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodzie do zawarcia tych małżeństw proszeni są o zgłoszenie u ks. proboszcza.

SPOTKANIA SYNODALNE

Każde spotkanie rozpoczyna się o godzinie 19.00 w salce parafialnej. Harmonogram spotkań jest następujący:

L.p.

FORMOWANIE SIĘ W SYNODALNOŚCI

9.04.2022 r.

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIA SYNODALNE

W październiku w całym Kościele Katolickim rozpoczął się Synod o synodalności. Jego hasło brzmi: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”.

Rozpoczynając Synod Papież Franciszek rzekł: „„Droga synodalności jest drogą, której Bóg oczekuje od Kościoła trzeciego tysiąclecia”. Jednocześnie ważne jest to co stwierdził arcybiskup Stanisław Gądecki na temat Synodu i drogi synodalnej: „Rozpoczynając drogę synodalną jesteśmy wezwani, by stać się ekspertami w sztuce spotkania.”.

W naszej parafii rozpoczynamy cykl spotkań synodalnych, na które pragniemy zaprosić wszystkich chętnych z naszej parafii. Pierwsze będzie miało miejsce 8. stycznia 2022 r.   o godz. 19.00 w salce parafialnej.

Mogą w nim uczestniczyć wszyscy, którzy chcą podzielić się swoimi przemyśleniami na temat Kościoła i jego działalności, funkcjonowania, relacji wewnątrz Kościoła jak i na zewnątrz.

Podczas spotkania zastanowimy się nad harmonogramem przemyśleń na tematy zaproponowane przez Watykan, poznamy się wzajemnie oraz przedstawimy sposób w jaki będziemy przygotowywać syntezy naszych parafialnych propozycji, oczekiwań i wniosków.

Wszelkie pomocne informacje na temat Synodu można znaleźć na stronie: synodpoznan.pl

Są tam dokumenty, informacje i wskazówki przygotowane przez nasz Diecezjalny Zespół Synodalny jak i oficjalny podręcznik słuchania i rozeznawania w Kościołach lokalnych, zatytułowany: „Vademecum Synodu o synodalności”, opublikowany przez Sekretarza Generalnego Synodu Biskupów w Watykanie.

Będziemy się starać abyśmy podczas spotkań poświęconych poszczególnym zagadnieniom wskazanym przez Watykan do rozważania, kierowali się tym co podkreślił Ojciec Święty: „Niech ten synod będzie czasem pełnym Ducha Świętego! On jest tym, który prowadzi nas tam, gdzie Bóg chce, abyśmy poszli, a nie tam, gdzie zaprowadziłyby nas nasze osobiste idee  i upodobania.”

Jeszcze raz bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach naszej parafii!

PARAFIALNI KOORDYNATORZY SYNODALNI

Dariusz Leśniewski i Wojciech Dobrowolski