Ogłoszenia parafialne

O G Ł O S Z E N I A    P A R A F I A L N E                            VI    WIELKANOCNA   26.05.2019r.   W piątek Ojciec święty Franciszek mianował ks. kan. Szymona Stułkowskiego /obecnego Rektora Seminarium Duchownego w Poznaniu/ nowym biskupem pomocniczym naszej archidiecezji. Sakra biskupia odbędzie się w niedzielę 9 czerwca o godz. 15:00 w Katedrze Poznańskiej. Ks. Biskupa Nominata polecamy w naszych modlitwach.

1. Dziś Dzień Matki. Modlimy się za nasze mamy o Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych o niebo. O godz. 11:30 – Uroczystość 1 rocznicy I – Komunii św. klas 4. Modlimy się też za Dobroczyńców i Ofiarodawców naszej parafii. Można złożyć ofiary na cele inwestycyjne parafii. Przygotowywany jest obecnie kosztorys prac wentylacji naszego kościoła. Po rozmowach 7 okien górnych zostanie zmienionych na otwierane. W czerwcu też ruszy przebudowa schodów głównych probostwa.

2. W tym tygodniu:

– w poniedziałek na wieczornej Mszy św. za dar sakramentu kapłaństwa dziękować będą kapłani z rocznika świeceń ks. Proboszcza,

– we wtorek o godz. 19:00 – spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających w sierpniu na Podlasie /prosimy o wpłatę 400 zł/,

– w środę – Msza św. o godz. 9:00 i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu /dyżur pełni Maryjna Straż Najświętszego Sakramentu – z racji 5 środy dyżur pełni Wspólnota Żywego Różańca/, o godz. 17:40 – Nowenna do MBNP i Jej Niepokalanego Serca. O godz. 19:00 – Krąg Biblijny,

– w piątek o godz. 19:00 spotkanie duszpasterstwa młodzieży. 

– w sobotę od godz. 8:00 – obchód chorych i starszych Parafian z sakramentami, o godz. 9:00 – Msza św. wynagradzająca NSNMP, o godz. 9:30 – warsztaty parafialne dla dzieci. W Katedrze Poznańskiej o godz. 10:00 święcenia kapłańskie przyjmie 7 diakonów,

– od przyszłej niedzieli w każdą 1 niedzielę miesiąca /aż do sierpnia 2020r./ głosić będziemy homilie/kazania o tematyce maryjnej jako duchowe przygotowanie do peregrynacji Obrazu jasnogórskiego w naszej parafii.

3. Nabożeństwa majowe po Mszach św. W niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00 pierwsze nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ.

4. W sobotę 1.06 młodzież wyjeżdża na Lednicę.

5. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu tylko w czwartek

6. W niedzielę /23 czerwca/ organizujemy 5 Festyn Parafialny “Spotkanie u Serca” pod patronatem Caritas naszej parafii. Prosimy wszystkie chętne osoby i firmy, które mają możliwości i mogą podarować – upominki, usługi lub bony na loterię festynową. Przynosimy do zakrystii i biura parafialnego.

7. Bardzo dziękuję:

– za ofiary złożone przez dzieci I Komunijne na Misję w Etiopii 1457zł,

– za ofiary na daninę diecezjalną,- rodzicom dzieci I Komunijnych za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości I Komunii św. i ofiarowane 2 nowe klęczniki dla naszej parafii,

– za przynoszone fanty i wszelkie prace na probostwie i przy naszych kościołach.

8. Polecamy prasę katolicką: /Przewodnik Katolicki z dodatkiem “5 minut z Bogiem”/ i /Gość Niedzielny/ i parafialną gazetkę “Nasza Winnica”.

9. Zmarł: + Henryk Batura z ul. Źródlanej. Pogrzeb odbył się w czwartek. Wieczny odpoczynek…

W sakramentalny związek małżeński pragną wstąpić:

Mirosław Stawniak, zam. parafia Niepokalanego Serca NMP w Czerwonaku i Sandra Głowacka, zam. parafia św. Antoniego Padewskiego Przeźmierowo   /2/

Tomasz Baranowski, par. św. Brata Alberta w Koziegłowach i Anna Jarmuszkiewicz, zam. parafia Niepokalanego Serca NMP w Czerwonaku /1/

Damian Banaszak, zam. parafia Niepokalanego Serca NMP w Czerwonaku i Adrianna Tomczak, zam. parafia Niepokalanego Serca NMP w Czerwonaku  /1/

ARCYBISKUP METROPOLITA POZNAŃSKI

Umiłowani Diecezjanie!

Z radością powiadamiam was, że w sobotę 1 czerwca br. o godz. 1000 w Katedrze Poznańskiej udzielę 7 Diakonom święceń kapłańskich.

Oto ich nazwiska i parafie pochodzenia:

1. Dk. Filip Byczyński z par. pw. Chrystusa Odkupiciela w Poznaniu

2. Dk. Jan Cieślak z par. pw. Stanisława Biskupa w Buku

3. Dk. Amadeusz Fertig z par. pw. św. Mateusza w Opalenicy

4. Dk. Marcin Gawarzewski z par. pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana w Poznaniu

5. Dk. Szymon Jakób z par. pw. św. Klemensa w Zakrzewie

6. Dk. Jakub Pawłot z par. pw. św. Józefa w Lesznie

7. Dk. Jakub Proch z par. pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa w Szamotułach

Polecam ich modlitwom wszystkich Diecezjan, zwłaszcza proszę o nią chorych i cierpiących. Jednocześnie dziękuję za nieustanne wspieranie dzieła powołań i ofiarność na rzecz naszego Seminarium.

          

 

—————————————————————–

SZKOŁA OJCOSTWA ŚWIĘTEGO JÓZEFA
http://www.dmap.archpoznan.pl/wy…/szkola-ojcostwa-sw-jozefa/

Drodzy mężowie i ojcowie (przyszli, obecni i duchowi) zapraszamy Was do Szkoły Ojcostwa Świętego Józefa.

W Szkole będziemy się uczyć Miłości (J 4,16). Każde dziecko jest darem od Boga Ojca, a my jesteśmy jego ziemskimi opiekunami – jak Święty Józef dla Jezusa.

Jeśli masz w sercu pragnienie odkrycia piękna i odpowiedzialności darów: małżeństwa i ojcostwa zapraszamy Cię do wspólnego wzrastania, wspierania i dzielenia się własnym świadectwem oraz doświadczeniem by małżeństwo i ojcostwo stało się naszym najważniejszym powołaniem po największej męskiej godności byciu synem/dzieckiem Bożym.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 09.03.2019r. w naszej parafii w salce parafialnej po Mszy Świętej o godz. 19:00.

Szkoła Ojcostwa Świętego Józefa obejmuje 10 spotkań formacyjnych, które mają zachęcić do złożenia dobrowolnego, świadomego i uroczystego zobowiązania ojcowskiego na ręce kapłana przez Bogiem w Trójcy Świętej Jedynym i rodziną.

Szkołę Ojcostwa Świętego Józefa pobłogosławili ks. Bp Damian Bryll i ks. Proboszcz Tomasz Woźniak.

Niech Święty Józef mocą Ducha Świętego pomoże nam właściwie odczytać i realizować plan Boży dla mężczyzny, męża i ojca na wzór Jezusa, amen! Do zobaczenia.

Szkoła Ojcostwa Świętego Józefa edycja 4 – tematy spotkań:

09.03 2019r. 1. Przedstawienie tematu i zawiązanie wspólnoty: Duchu Święty otwórz nasze serca, umysły i pozwól Ci działać – Rz 8,26-30.

08.04.2019r. 2. KONFERENCJA PANA JACKA PULIKOWSKIEGO „WZORZEC MĘSKOŚCI” – Łk 15,11-32. ZAPRASZAM RÓWNIEŻ PANIE, WSZYSTKICH PARAFIAN I GOŚCI.

11.05.2019r. 3. Powołanie do małżeństwa. Wpływ relacji małżeńskiej na relacje z dziećmi – Ef 5,21-33.

08.06.2019r. 4. Powołanie do ojcostwa. Wpływ naszej relacji z Bogiem na relacje z dziećmi – Rdz 28,26-31.

13.07.2019r. 5. I .Mężczyzna jest głową rodziny. II. Ojcostwo Duchowe – Mt 1,18-25.

10.08.2019r. 6. Pobłogosław mi ojcze. Boża moc ojcowskiego błogosławieństwa i władzy rodzicielskiej – Rdz 28,10-17.

14.09.2019r. 7. KONFERENCJA PANA MIECZYSŁAWA GUZEWICZA „PRAWDZIWA MĘSKOŚĆ FUNDAMENTEM MAŁŻEŃSTWA I OJCOSTWA” – J 12,13-20. ZAPRASZAM RÓWNIEŻ PANIE, WSZYSTKICH PARAFIAN I GOŚCI.

12.10.2019r. 8. I. Walka duchowa w małżeństwie. II. Zagrożenia duchowe dla rodziny – Łk 4,1-13.

09.11.2019r. 9. „Jaki ojciec taki syn” – sztuka uczenia dziecka wartości – Łk 2,41-52.

14.12.2019r. 10. Bądź mężczyzną! Dlaczego jestem za życiem?! Dlaczego jestem przeciwny „kulturze śmierci”?! – Pwt 30,15-20.

Styczeń 2020. Uroczyste zobowiązanie złożone na ręce kapłana przed Bogiem w Trójcy Świętej Jedynym i rodziną – Koh 5,1-6. Rodzinne spotkanie w salce przy kawie, herbacie, słodkościach i podsumowanie.

Terminy (zwłaszcza wakacyjne) mogą ulec zmianie. Więcej informacji u osoby odpowiedzialnej, tel.: 661220944 – Łukasz.

——————-

PIELGRZYMKA DO GRECJI – ŚLADAMI ŚWIĘTEGO PAWŁA

1 DZIEŃ: wyjazd ok. godz.5.00 przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry do Serbii; (obiadokolacja, nocleg)

2 DZIEŃ: śniadanie; przejazd przez Serbię do Grecji. Zakwaterowanie w hotelu położonym koło Salonik (obiadokolacja, nocleg)

3 DZIEŃ: KAVALA – FILIPPI – SALONIKI śniadanie; wyjazd  do  Kavali: spacer po mieście, starożytnym porcie Neapolis, miejscu rozpoczęcia działalności św. Pawła na kontynencie europejskim. Filippi: zwiedzanie ruin  rzymskiego i greckiego miasta, amfiteatru oraz miejsca uwięzienia św. Pawła. Saloniki: nawiedzenie kościołów Mądrości Bożej i św. Demetriusza, spacer po nabrzeżu;(obiadokolacja, nocleg)

4 DZIEŃ: SALONIKI – VERIA – METEORY – KALAMBAKA śniadanie; przejazd do Verii – starożytna Berea – zwiedzanie wzgórza św. Pawła; przejazd  do  Klambaki-Meteory – kompleks „napowietrznych klasztorów” – nawiedzenie wybranego  klasztoru, podziwianie panoramy z okolicznych punktów widokowych; (obiadokolacja, nocleg)

5 DZIEŃ: KALAMBAKA – DELFY – ATENY śniadanie; przejazd do Delf – zwiedzanie ruin starożytnego, pogańskiego sanktuarium,   klasztor  Świętego  Łukasza  z  zachowanymi bizantyjskimi mozaikami; przejazd w okolice Aten ( obiadokolacja, nocleg)

6 DZIEŃ: ATENY – LOUTRAKI śniadanie; zwiedzanie stolicy Grecji: Akropol, Areopag, Agora, zmiana warty przed  Parlamentem, nawiedzenie katolickiej katedry św. Dionizego Areopagity; czas  wolny   spacer  po starym mieście. W  godzinach popołudniowych  przejazd do nadmorskiej miejscowości Loutraki (obiadokolacja, nocleg)

7 DZIEŃ: POLOPONEZ śniadanie; wyjazd na PELOPONEZ – przejazd przez Kanał Koryncki; zwiedzanie Myken: Grób Agamemnona, Brama Lwów;  Epidavros:  Sanktuarium Asklepiusa, starożytny teatr;   Nafplio – pierwsza stolica Niepodległej Grecji;  powrót do hotelu (obiadokolacja, nocleg)

8 DZIEŃ: ODPOCZYNEK NAD MORZEM śniadanie;  dzień  wolny – wypoczynek, kąpiel  w morzu  (obiadokolacja, nocleg), (dla  chętnych rejs łajbą  przez  Kanał Koryncki )

9 DZIEŃ:  KORYNT – PATRAS śniadanie – czas wolny; wykwaterowanie; przejazd do St. Koryntu – miejsce gdzie nauczał Apostoł Paweł – zwiedzanie terenów archeologicznych; przejazd do Patras – zwiedzanie Kościoła z relikwiami Św. Andrzeja; przejazd do portu – zakwaterowanie na prom relacji: PATRAS – ANCONA (statek wypływa  ok. godz: 17:00) obiadokolacja, nocleg na promie – kabiny 4-os. wewnętrzne

10 DZIEŃ:  ok. 14.00 przypłynięcie do Ancony;  przejazd w ok. Padwy (obiadokolacja, nocleg)

11 DZIEŃ: PADWA – WIEDEŃ śniadanie: przejazd do Wiednia: objazd Ringu, przejazd na Kahlenberg – zwiedzanie; przejazd do Czech; (obiadokolacja, nocleg)

12 DZIEŃ: śniadanie; przejazd do Olomunca – zwiedzanie Rynku Górnego z Kolumną Trójcy Przenajświętszej – wpisana na listę UNESCO, z gotycko renesansowym ratuszem z Orlojem (podobnym do praskiego); przejazd na Świętą Górkę (Svaty Kopecek) – barokowy ośrodek ruchu pielgrzymkowego z bazyliką Nawiedzenia Marii Panny; wyjazd do Polski; powrót do Czerwonaka ok. 21.30/22.00

TREMIN: 25.06 – 06.07.2019

CENA: 950zł + 550 euro

Cena zawiera:* przejazd komfortowym autokarem / klimatyzacja, video, barek z ciepłymi i zimnymi napojami/, * przeprawę promową z Patas da Ancony, *10 noclegów w  hotelach**/*** / pokoje 2,3 osobowe z łazienkami/,*1 ncoleg na promie kabiny 4-osobowe wewnętrzne,

*11 śniadań i 11 obiadokolacji ( w cenie woda, inne napoje płatne dodatkowo), * ubezpieczenia

KL i NNW, * opiekę pilota, *przewodnika w Grecji, * zestawy Tour Guide,      

Cena nie zawiera: *  biletów wstępu, na które potrzeba ok. 80 euro

———————————————————————————————-

PARAFIALNA PIELGRZYMKA

NA PODLASIE

Św. Woda – Sokółka – Kruszyniany – Supraśl – Białowieża – Białystok – Tykocin

od 05.08.2019r. do 09.08.2019r.

Dzień 1 – wyjazd godzina 05.00

Przejazd do Świętej Wody koło Białegostoku, Msza św. przed obrazem Matki Bożej Bolesnej Królowej Podlasia po czym wysłuchamy historii tego miejsca na   obiadokolację i nocleg udamy się do Białegostoku

Dzień 2 – po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie z przewodnikiem;

Sokółka – kościół pw. św. Antoniego gdzie nastąpiło wydarzenie eucharystyczne, Msza św., Kruszyniany – zwiedzanie Meczetu Tatarskiego oraz degustacja potrawy Tatarskiej, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 – po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie z przewodnikiem;

 Hajnówka – Cerkiew Prawosławna, Białowieża – Rezerwat Pokazowy Żubrów, spacer po Białowieży, Msza św. czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

Dzień 4 – po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie z przewodnikiem;

 Supraśl – Muzeum Ikon, Białystok – Pałac Branickich z zewnątrz, starówka, Katedra, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, bł. ks. Michał Sopoćko Msza św. czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja przy muzyce, nocleg.

Dzień 5 – po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Tykocina

Zwiedzanie miasteczka, Msza św. zamek Zygmunta Augusta, synagoga. Po czasie wolnym i obiedzie powrót do Poznania. Planowany przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

Cena 800 zł. od osoby

 W cenie:

  • przejazd autokarem ( klimatyzacja, barek, video, wc )
  • zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienką
  • wyżywienie śniadania i obiadokolacje
  • wieczór przy muzyce
  • wstępy do zwiedzanych obiektów
  • przewodnik miejscowy
  • ubezpieczenie
  • degustacja potrawy tatarskiej

————————————————————————————————————————————————–

D z i ę k u j e m y

4 FESTYN PARAFIALNY “Spotkanie u Serca”

– Parafialnemu Zespołowi Caritas za wielkie serce, poświęcony czas, przygotowanie i zaangażowanie,
– Panu Piotrowi Illmerowi za koordynację przygotowania sceny i stoisk oraz Parafianom za ich pomoc w przygotowaniu i pomocy przy posprzątaniu /Januszowi, Mirosławie, Pawłowi, Janowi, Pawłowi, Maciejowi, Agnieszce, Kacprowi, Filipowi, Grzegorzowi/ i wszystkim pomagającym,
– Parafianom czuwającym przy stoiskach,
– Paniom z warsztatów artystycznych,
– Parafiankom, które upiekły przepyszne ciasta,
– Parafianom za ofiarowanych 600 fantów, 
– dzieciom z sobotnich warsztatów parafialnych z Panią Marleną Mirka za przygotowanie wystroju sceny,
– Sołectwom w Czerwonaku za pomoc i wypożyczenie sprzętu,
– Hufcowi Czerwonak im. Wojska Polskiego za wypożyczenie sceny,
– Broker Sound za nagłośnienie,
– Lepszej Gminie Czerwonak,
– Straży Gminnej w Czerwonaku,
– Ochotniczej Straży Pożarnej z Czerwonaka,

Występującym:
– Pani Małgorzacie Kościelniak – za konferansjerkę,
– Scholii parafialnej z Panią Joanną Łukasik,
– Kapeli Muzycznej z Murowanej Gośliny,
– Klubowi Seniora z P. Stanisławem Kaczmarkiem
– Dzieciom z opiekunami z Przedszkoli: “Dzieci z Leszczynowej Górki” z Czerwonaka i “św. Cecylii” z Kicina, 
– Młodzieży ze Szkoły Podstawowej z P. Małgorzatą Tomczak,
– Siostrom Sobczaczkom,
– Seniorom z P. Krysią Dyba,
– P. Kazimierzowi Matuszewskiemu,Tym, którzy nas wsparli:

Tym, którzy nas wsparli: 
– CUKIERNI PIĘTKA,
– KWIACIARNI “U BOŻENY”,
– RESTAURACJI BERGAMOTKA,
– GMINNEJ SPÓŁDZIELNI SAMOPOMOC CHŁOPSKA  w Czerwonaku,
– Firmie SŁAWEX, – Firmie Auto Complex PHU Nyczka i Nyczka,
– Firmie DULL,
– Firmie PODIUM TROFEA SPORTOWE,
– Firmie ZŁOTY HAK, 
– Agencji reklamowej MARED
– Panu Waldemarowi Kuryś,
– Państwu Żarnowieckim /SKLEP NASIENNO-OGRODNICZY – KWIACIARNIA/,
– Państwu Annie i Arkadiuszowi Jelińskim,
– Panu Jaromirowi Korta,
– Pani Edycie Wawrzyniak /MUSTANG SERVICE/,
– Panu Jakubowi Madura,
– Pani Beacie Skrzypczyk,
– Panu Marianowi Świętek,
– Państwu Dobrochowskim

…………………………………………………………………………………………………………………………………I

Pielgrzymka
Kalwaria Zebrzydowska – Zakopane – Lewocza – Ludżmierz – Wadowice
    06.08.2018 do 10.08.2018   /lista zamknięta, zakończona/

Dzień 1 – godzina 05.00 wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej – msza św. – zwiedzanie
sanktuarium z przewodnikiem – po czasie wolnym przejazd do Białego Dunajca zakwaterowanie – obiadokolacja – nocleg.

Dzień 2 – po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie z przewodnikiem; Ludźmierz – Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala, Msza św. – czas wolny.  Nidzica – zwiedzanie zamku Dunajec – spacer po koronie zapory na Jeziorze Czorsztyńskim. Przejazd do Sromowiec Kąty na spływ tratwami flisackimi do Szczawnicy po czasie wolnym powrót do hotelu – obiadokolacja – nocleg.

Dzień 3 – po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem na zwiedzanie Zakopanego sanktuarium M.B. Fatimskiej z Mszą św. – cmentarz na Brzysku – wjazd kolejką na Gubałówke – Jaszczurówka – skocznia narciarska – czas wolny na Krupówkach – sanktuarium M.B. Jasnogórskiej w Bachledówce – powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny – nocleg.

Dzień 4 – po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem na Słowację do sanktuarium Maryjnego w Lewoczy po Mszy św. i czasie wolnym na starówce – powrót do hotelu obiadokolacja przy muzyce – nocleg.

Dzień 5 – po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Wadowic po Mszy św. – zwiedzaniu Domu Rodzinnego Jana Pawła II – obiedzie z degustacją kremówek wyjazd w kierunku Poznania. Planowany przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

Cena 800 zł.

W cenie ; przejazd autokarem ( klimatyzacja barek video wc )
zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienką
wyżywienie śniadania, obiadokolacje, obiad w drodze powrotnej
wstępy do zwiedzanych obiektów
przewodnik miejscowy
ubezpieczenie
spływ tratwami flisackimi

 

………………………………………………………………………………

PIELGRZYMKA DO WŁOCH

Z OKAZJI 50-TEJ ROCZNICY ŚMIERCI ŚW. OJCA PIO

W TERMINIE 24.06-02.07.2018

ZAKOŃCZONA

1 dzień – wyjazd o godz. 5.00; przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię do Tarvisio

2 dzień – przejazd do ASYŻU – zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka i Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej

3 dzień – przejazd do CASCI – nawiedzenie Sanktuarium Św. Rity – patronki od spraw trudnych

i beznadziejnych; przejazd do RZYMU – pobyt na WATYKANIE , zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra,

nawiedzenie Grobu Świętego Jana Pawła II

4 dzień – cd. zwiedzania RZYMU, udział w Audiencji Generalnej, spacer po antycznym Rzymie

– od Placu Weneckiego przez Kapitol, Forum Romanum do Coloseum;

zwiedzanie Bazyliki Św. Jana na Lateranie, Święte Schody

5 dzień – cd. zwiedzania RZYMU – spacer po barokowym Rzymie – od Schodów Hiszpańskich

przez Fontannę di Trevi, Panteon do Placu Navona; zwiedzanie Bazyliki Matki Boskiej Większej

6 dzień – przejazd na MONTE CASSINO – zwiedzanie Klasztoru i Bazyliki Św. Benedykta, chwila zadumy

na Cmentarzu Żołnierzy Polskich, przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO

– zwiedzanie Sanktuarium Św. Ojca Pio

7 dzień – przejazd do MONTE SANT`ANGELO – nawiedzenie Groty Św. Michała Archanioła;

przejazd do LANCIANO – nawiedzenie Sanktuarium najstarszego Cudu Eucharystycznego,

przejazd do MANOPPELLO – nawiedzenie Sanktuarium Świętego Oblicza

8 dzień – przejazd do LORETO – zwiedzanie Sanktuarium Świętego Domku; przejazd do PADWY

– zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego,

9 dzień – wyjazd w kierunku Polski; ok. 1.00-2.00 powrót do Czerwonaka

Cena: 1085 zł + 270 euro

Cena zawiera:

* przejazd komfortowym autokarem / klimatyzacja, video, barek z ciepłymi i zimnymi napojami/,

* 8 noclegów – hotele ***/ pokoje 2,3 osobowe z łazienkami /

* 8 śniadań i 8 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo),

* ubezpieczenia KL i NNW,

* opiekę pilota,

* zestawy słuchawkowe

Cena nie zawiera:

* biletów wstępu i lokalnych przewodników, przejazdów komunikacją miejską w Rzymie – płatne dodatkowo

u pilota 45 euro