Ogłoszenia parafialne

            O G Ł O S Z E N I A       P A R A F I A L N E                                        3 NIEDZIELA WIELKANOCNA                         18.04.2021r.

    

 

  1. Dziś – Niedziela Biblijna, która Tydzień Biblijny. Spróbujmy każdego dnia przeczytać fragment Pisma Świętego.

  1. W tym tygodniu:

– w środę o godz. 17:40 Nowenna do MBNP i Jej Niepokalanego Serca. Na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się w intencji ks. Bartka, który tego dnia obchodzi imieniny.

w czwartek od godz. 20:30 do 21:30 adoracja Pana Jezusa w ciszy z możliwością spowiedzi św.

w piątek Uroczystość św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski. Od godz.17:30 – adoracja Najświętszego Sakramentu,

– w niedzielę /25.04/ – Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw   o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszach będzie można dobrowolna ofiarą wesprzeć Arcybiskupie Seminarium Duchowne.

  1. Bardzo dziękujemy:

– za wszelką okazaną życzliwość i pomoc,

– za złożone ofiary i przesłane na konto parafii /ofiara niedzielna, danina diecezjalna/,               

  1. Polecamy Przewodnik Katolicki i Gościa Niedzielnego.

  2. Biuro parafialne czynne tylko w czwartek od godz. 19:00 do 20:00.

  3. Wszystkim Parafianom, Solenizantom i Jubilatom Bożych łask i dobrego tygodnia.

  4.  W sakramentalny  związek małżeński pragną wstąpić: Valentino Komusar par. św. Krzyża w Zagrzebiu i Luiza Jakubowska, par. NSNMP w Czerwonaku. /1/

…………………………………………………………………

Po wprowadzeniu nowych obostrzeń sanitarnych w Kościele Parafialnym może uczestniczyć 20 osób w Kościele Filialnym 15 osób.  Pierwszeństwo mają Parafianie, którzy zamówili intencję Mszy św.  Przy wejściu bocznym Kościoła Parafialnego przygotowane są krzesła z których można skorzystać, by uczestniczyć w bezpiecznej odległości /min. 1,5m/ w modlitwie na zewnątrz.

———————————————————————————————–
 

“Bóg daje życie – smog je odbiera” to akcja informacyjna Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska oraz Polskiego Alarmu Smogowego, która w tym tygodniu z pomocą Gościa Niedzielnego trafiła do większości parafii w Polsce, jako część programu „Zielone Parafie”. Główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza w Polsce jest korzystanie z przestarzałych kotłów. Jak podkreśla Papież Franciszek, jako chrześcijanie jesteśmy powołani do troski o życie i zdrowie bliźnich. Odpowiedzialność tę możemy wyrazić poprzez wymianę źródeł ciepła na czystsze i mniej szkodliwe dla zdrowia. Prosimy o zapoznanie się z informacjami na plakacie i w Gościu Niedzielnym oraz w ulotkach, które pokazują również możliwości uzyskania dotacji sięgającej kilkadziesiąt procent kosztów wymiany kotła. Ulotki można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła.

—————————————————————

  • Parafian, którzy należą do Parafialnej Służby Liturgicznej czytających czytania podczas Mszy św. prosimy o wpisy dyżurów kolejki czytań w zakrystii. Zachęcamy nowe osoby do tej posługi w naszej wspólnocie.

  • Jest zwyczajem, że w okresie Wielkiego Postu składamy tzw. daninę diecezjalną. Ksiądz Arcybiskup prosi: „Każdy wierny – w miarę swoich możliwości – zobowiązany jest do troski o potrzeby wspólnoty Kościoła. Jedną z form tej troski jest danina diecezjalna, składana w okresie Wielkiego Postu na potrzeby naszej Archidiecezji. Fundusze z daniny przeznaczane są Caritas, na Arcybiskupie Seminarium Duchowne i funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Dziękuję za życzliwe przyjęcie i realizację tej prośby. Koperty możemy zabrać z ławek. Z racji epidemii te ofiary można składać do końca roku. 

  • Do 31 maja trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Raczej nie będzie też w tym roku spowiedzi z udziałem kapłanów z dekanatu. Zachęcamy, aby ten czas wykorzystać, by spotkać się z Jezusem w sakramencie pojednania. Staramy się być w konfesjonale pół godz. przed Mszą św. Ponadto w czwartki od 20:30 do 21:30. Bliżej Świąt będą jeszcze dodatkowe godziny

PARAFIALNA PIELGRZYMKA na KASZUBY                                        od 02.08.2021r. do 06.08.2021r.

/chcemy określić zainteresowanie dlatego do niedzieli 31.01.2021r. zapisy w zakrystii, smsem na nr 731 467 858, emailem barnowak@wp.pl/

Dzień 1 – wyjazd po Mszy św. godz 06.00 Malbork – świadectwo wielkości Zakonu Krzyżackiego, jego potęgi i bogactwa, największa europejska średniowieczna budowla. Zwiedzanie z przewodnikiem. Przejazd do Ostrzyc zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień 2 – po Mszy św. i śniadaniu dalsze zwiedzanie Ziemi Kaszubskiej z przewodnikiem. Oliwa – katedra z koncertem Gdańsk – spacer po mieście, Długie Pobrzeże, Żuraw, kościół Mariacki ul. Długi Targ, fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Złota Brama , czas wolny, rejs stateczkiem na Westerplatte po zwiedzaniu przejazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 – po śniadaniu dalsze zwiedzanie Ziemi Kaszubskiej z przewodnikiem. Sanktuarium MB Brzemiennej w Matemblewie. Msza św. Sopot – Grant Hotel z zewnątrz, plaża, molo, Mońciak. Gdynia – Skwer Kościuszki, do wyboru ” Dar Pomorza ” lub ” ORP Błyskawica ” czas wolny, powrót na obiadokolacje, czas wolny, nocleg.

Dzień 4 – po śniadaniu dalsze zwiedzanie Ziemi Kaszubskiej z przewodnikiem Swarzewo – Sanktuarium MB Swarzewskiej Królowej Polskiego Morza. Po Mszy św.przejazd przez Władysławowo – Przylądek Rozewie – Krokowa do Wejherowa – Kalwaria, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubskiej, kościół Franciszkanów, Krypty Wejhertów i Przebendowskich, czas wolny na rynku. powrót na obiadokolację przy grilu i Kapeli Kaszubskiej, nocleg.

Dzień 5 – po Mszy św. i śniadaniu dalsze zwiedzanie Ziemi Kaszubskiej z przewodnikiem. Będomin – muzeum hymnu narodowego. Szymbark – najdłuższa deska świata, dom sybiraka, dom trapera z Ontario, rekonstrukcja łagru, dom do góry nogami, kościółek św. Rafała Kalinowskiego, po czasie wolnym i obiedzie wyjazd w kierunku Czerwonaka.

Cena 950 zł. od osoby

W cenie:

– przejazd autokarem, klimatyzacja, barek, video, wc.

– zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienka

– wstępy do zwiedzanych obiektów, rejs stateczkiem

– przewodnicy miejscowi

– ubezpieczenie

– wieczór Kaszubski

– obiad w drodze powrotnej

 

  DEKRET

Ks. Arcybiskupa o dyspensie w związku z obostrzeniami sanitarnymi

 Udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane wszystkim wiernym Archidiecezji Poznańskiej oraz wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Poznańskiej do czasu zniesienia ograniczeń. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy Świętej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Zachęcam także, aby korzystający z dyspensy byli wierni osobistej i rodzinnej modlitwie oraz w miarę możliwości łączyli się duchowo z liturgiczną wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.