Ogłoszenia parafialne

O G Ł O S Z E N I A   P A R A F I A L N E                                                                                                              27  NIEDZIELA ZWYKŁA  02.10.2022r.

Dziś na Mszy św. o godz. 10:00 gościmy ojca Dariusza ze Zgromadzenia Księży Jezuitów, który przybliży nam min. czym jest medytacja i rekolekcje ignacjańskie. Po Mszy św. jeśli będzie taka potrzeba ojciec będzie do dyspozycji. Po Mszy św. o g. 11:30 spotkanie formacyjne dla Rodziców klas 3.

1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek o g. 19:00 spotkanie grupy liturgicznej w sali parafialnej

– w środę o g. 17:40 – Nowenna do MBNP i Jej Niepokalanego Serca. O g. 19:00 Krąg Biblijny.

– w I czwartek od g. 17:00 do 18:00 w Kościele Filialnym adoracja Pana Jezusa w intencji powołań. Od g. 20:30 do 21:30 adoracja Pana Jezusa w Kościele Parafialnym z możliwością spowiedzi św. O g. 21:15 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach.

– w I piątek od 16:45 do 18:00 spowiedź św. Od 17:30 do 18:00 adoracja wynagradzająca NSPJ. O g. 19:00 Msza św. w kościele filialnym. Prosimy o obecność Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania ze wszystkich poziomów.

– w sobotę o g. 10:15 wyjazd ministrantów na kręgle

– w niedzielę /09.10/ – na Mszy św. o g.11:30 – poświęcenie różańców dzieciom klas 3

2. Od przyszłej niedzieli /w 2-gie niedziele miesiąca/ na Mszy św. o godz. 17:00 modlić się będziemy szczególnie w intencji małżeństw i rodzin o umocnienie daru sakramentu małżeństwa, o światło Ducha świętego w budowaniu więzi małżeńskich i rodzinnych, o Boże prowadzenie dla małżonków przeżywających jakiekolwiek trudności. Oprawę liturgiczną tej Mszy św. będą podejmować małżeństwa z Equpies Notre Dame. W przyszłą niedzielę zapraszamy także o g.16:30 na różaniec prowadzony przez małżonków.

3. Nabożeństwa różańcowe:

– w niedzielę po każdej Mszy św. 1 dziesiątka różańca;

– w poniedziałek, wtorek, środę po Mszy św. wieczornej;

– w czwartek w kościele filialnym o g.17:30,

– w piątek o g. 20:30 w kościele parafialnym,

– w sobotę w kościele parafialnym o g. 17:30.

Dzieci zapraszamy we wtorek, czwartek i piątek o godz. 17:00

4. Biuro parafialne czynne w czwartek od 19:00 do 20:00.

5. W sobotę 22 października organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Lichenia. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie. Koszt 50 zł.

6. Od najbliższego tygodnia w biurze parafialnym naszej parafii będzie prowadzona bezpłatna poradnia prawna w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca w godzinach 18:45 – 19:45. Porady są adresowane do osób w parafii potrzebujących wsparcia prawnego w różnych życiowych sytuacjach. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w gablocie.

7. W tym tygodniu mieliśmy epizod kradzieży i złodzieja w biurze parafialnym. Na szczęście zginęła tylko skarbonka z niewielką zawartością kilkudziesięciu złotych bez żadnych innych strat. W najbliższym czasie założony zostanie monitoring terenu parafialnego.

8. Dziękujemy: P. Maciejowi, Witkowi i Marcinowi za pomoc w pracach w wyrównaniu skarpy od strony ul. Świerkowej, Paniom Katarzynie i Bożenie za prace przy nasadzeniach kwiatów wokół groty, za wszelkie ofiary, za wpłaty na konto parafialne oraz za wszelką życzliwość i pomoc przy naszych kościołach.

9. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik katolicki i Gość Niedzielny. na stoliku wyłożony jest nr Gościa EXSTRA o Miłosierdziu Bożym i św. Siostrze Faustynie. cena 12 zł

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, Bożego tygodnia.              ………………………………………………………………………………………

PODZIĘKOWANIA FESTYN PARAFIALNY 6 SPOTKANIE U SERCA

6 Festyn Parafialny SPOTKANIE U SERCA przeszedł do historii. Słowa wdzięczności kierujemy do Parafian o wielkim sercu i absolutnej bezinteresowności! Za zaangażowanie i poświęcony czas oraz wszelką pomoc jaką otrzymaliśmy w trakcie przygotowań do parafialnego festynu. Dziękujemy za 50 blach upieczonego ciasta naszym niezawodnym Parafiankom, za prawie 900 najróżniejszych gadżetów na fantówkę. Naszym Parafianom za przewóz sceny, ławek, ustawienie sceny i prace porządkowe po festynie. P. Agnieszce i Ewie za wystrój sceny.

Niech Bóg będzie uwielbiony w tych darach serca, bezinteresowności i chęci pomocy   Z całego serca wszystkim zaangażowanym przy organizowaniu naszego wspólnego dzieła jeszcze raz bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy Ofiarodawcom i Sponsorom naszego festynu:

• Pani Małgosi Kościelniak za konferansjerkę,

• Firmie KRAWCZYK /sukienki/