Ogłoszenia parafialne

O G Ł O S Z E N I A    P A R A F I A L N E                                                                        II  NIEDZIELA ADWENTU   05.12.2021r.

Przeżywamy czas Adwentu i nowy rok liturgiczny pod od hasłem: „Posłani w Imię Chrystusa”.

Dziś na Mszy św. o godz. 11:30 poświecenie medalików dzieciom klas 3 i spotkanie formacyjne dla dzieci.

1. W tym tygodniu:

Zapraszamy na poranne Msze św. roratnie dla dorosłych i młodzieży. W poniedziałek wyjątkowo nie będzie porannych rorat. W środę i piątek o godz. 6:30, w sobotę o godz. 7:00. Roraty z udziałem dzieci w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 18:00. Dzieci przychodzą z lampionami oraz serduszkami z imieniem i nazwiskiem, by losując wizerunek Maryi mogły wziąć go do domu na dzień modlitwy. Podczas tych rorat będziemy /jak to widzimy na dekoracji adwentowej/ szli drogą do Betlejem poznając miejsca i wydarzenia ewangeliczne.

w środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 17:40 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i jej Niepokalanego Serca. Nie ma Kręgu Biblijnego. Taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na biedne kościoły.

– w czwartek od godz. 20:30 do 21:30 w Kościele Parafialnym adoracja w ciszy w intencji powołań, małżeństw i rodzin z możliwością spowiedzi św.

– w sobotę o godz. 13:00 Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Szymona Stułkowskiego dla Equipes Notre Dame z przyjęciem Karty,

w niedzielę /12.12./ będziemy gościć Siostrę Dominikankę, która zajmuje się akcją SOS dla Betlejem pobłogosławioną przez Ojca św. Franciszka. Podzieli się swoim doświadczeniem misyjnym i po Mszach św. będzie można zakupić wyroby z drewna oliwnego, wykonanych przez chrześcijan z Betlejem. W ofercie znajdziemy różańce, krzyże, figurki świętych, szopki betlejemskie, ozdoby bożonarodzeniowe, świecznik na stół świąteczny. Nabywając wyroby wykonane przez naszych Braci i Siostry z Ziemi Świętej, dajemy im pracę i pomagamy godnie żyć. Można też tym darem sprawić prezent bożonarodzeniowy swoim bliskim.

2. Dziś w Katedrze Poznańskiej ks. Abp Stanisław Gądecki ustanowił nowych Katechistów. Misję kanoniczną do katechizacji dorosłych z naszej parafii otrzymał Pan Paweł Jackowski. Przygotowywał się półtora roku w Szkole Katechistów naszej Archidiecezji. Będzie nam pomagał w min. katechezie dorosłych przygotowującej do chrztu św. P. Pawłowi gratulujemy i prosimy o światło Ducha św. w posłudze Katechisty.

3. W zakrystii można zapisać się na przyjęcie w swoim domu relikwii św. Jana Pawła II

4. Biuro Parafialne czynne tylko w czwartek.

5. Do przyszłej niedzieli /12 grudnia/ trwają zapisy w zakrystii na Parafialną Pielgrzymkę na Warmię w drugim terminie /od wtorku 16.08. do soboty 20.08/ i przynosimy Tytki charytatywne /do zakrystii/.

6. W zakrystii możemy nabyć opłatki na stół wigilijny. Przy bocznym wyjściu świece Caritas. Duża 18zł, mała 8,5 zł. Tym dziełem wspomagamy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Tam też możemy nabyć kalendarz archiwum naszej archidiecezji /5zł/.

7. Polecamy prasę katolicką: /Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny/

8. Dziękujemy:

– za wszelką pomoc i prace przy naszych kościołach,

– za wszelkie złożone ofiary, oraz przesłane na konto parafii. W tym tygodniu uregulowaliśmy koszt remontu okna w dolnej kaplicy /3800zł/.

Caritas Poznań zaprasza na Koncert Kolęd z Małą Armią Janosika /grupa ponad 150 osób, inspirująca się kulturą góralską/, który odbędzie się 11 grudnia w Parafii Nawiedzenia NMP w Poznaniu o godz. 17:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.