Ogłoszenia parafialne

O G Ł O S Z E N I A    P A R A F I A L N E                                                         NIEDZIELA 18 ZWYKŁA   01.08.2020r.

1. Dziś nasze duchowe przygotowanie do Nawiedzenie ikony Jasnogórskiej, które mamy przeżyć 25 listopada tego roku.

Dziś i jutro można zyskać odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu. Odpust ten można uzyskać od południa 1.08 do północy 2.08.

2. W tym tygodniu:

– w poniedziałek o godz. 6:00 Msza św. rozpoczynająca Parafialną Pielgrzymkę na Kaszuby. Wyjazd po Mszy św. Autokar będzie podstawiony na parkingu przy Bergamotce.

– w środę o godz. 17:45 Nowenna do MBNP i Jej Niepokalanego Serca.

– w I czwartek od godz. 17:00 adoracja Pana Jezusa i spowiedź św. w Kościele Filialnym. Od 20:30 do 21:30 adoracja Pana Jezusa z możliwością spowiedzi św. w Kościele Parafialnym,

– w I piątek od godz. 16:45 adoracja Pana Jezusa i spowiedź św. w Kościele Parafialnym,

– w I sobotę o godz. 9:00 Msza św. wynagradzająca i w intencji Wspólnoty Żywego Różańca oraz różaniec wynagradzający NSNMP. Po wieczornej Mszy św. katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych.

3. Dziś można po Mszach św. złożyć dobrowolne ofiary na poszkodowanych przez gwałtowne burze i powodzie, zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Koszyczek na ten cel wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kościoła.

4. Podziękowania:

– za wszelką pomoc i prace przy naszych kościołach,

– za ofiary złożone przy poświeceniu pojazdów,

– za składane ofiary oraz przesłane na konto parafii.

6. Polecamy prasę katolicką: /Przewodnik Katolicki z dodatkiem i Gość Niedzielny/.

7. Biuro Parafialne czynne tylko w czwartek.

W lipcu i sierpniu Msze św. w niedziele o godz. 8:00/KF/, 10:00, 11:30 i 19:00. Nie ma Mszy św. o godz. 17:00.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, Bożego tygodnia, a rozpoczynającym urlopy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

W SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI PRAGNĄ WSTĄPIĆ:

Łukasz Gondek, zam. par. NSNMP w Czerwonaku i Małgorzata Tatarynowicz par. NSNMP w Czerwonaku /2/.

2. Paulina Włodarczyk, zam. par. NSNMP w Czerwonaku i Wojciech Krystowski, zam. MNP La Salette w Poznaniu /3/

3. Adam Lisiecki zam. par. NSNMP w Czerwonaku i Maja Joanna Guner, zam. par. NSNMP w Czerwonaku /3/

Każdy kto wie o istniejących przeszkodach do zawarcia sakramentalnego małżeństwa w sumieniu zobowiązany jest zgłosić to proboszczowi parafii.