1. W dzisiejszą Niedzielę:
• Zasłaniamy krzyże, aby zatęsknić za wizerunkiem Jezusa, który na krzyżu nas zbawił.
• Zgodnie z prośbą ks. Arcybiskupa Stanisława od wczoraj trwamy w nowennie w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna zakończy się 24 marca, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym 25 marca. Modlitwy nowennowe odmawiamy w dni powszednie na koniec Mszy św., a w Niedzielę po Gorzkich Żalach.
• Przed kościołem zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
• Modlitwa w intencji małżeństw i rodzin na Mszy o godz. 17.00. Po Mszy św. indywidualne
błogosławieństwo.

2. W tym tygodniu:
• W poniedziałek o godz. 17.00 w Domu Parafialnym warsztaty artystyczne z panią Bożeną.

• We wtorek Uroczystość św. Józefa. Zapraszamy mężczyzn na Mszę św. o godz. 18.00 podczas, której będzie miało miejsce specjalne błogosławieństwo mężczyzn.
• O godz. 18.45 spotkanie Kręgu Biblijnego. Prosimy przynieść Nowy Testament.

• W środę Nowenna do MBNP i Jej Niepokalanego Serca o godz. 17.40.

• W czwartek od godz. 20.30 do 21.30 w kościele parafialnym Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. O godz. 21.15 nabożeństwo do św. Ojca Pio.

• W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 dla dzieci. O godz. 18.45 Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Wyruszymy z kościoła parafialnego do kościoła filialnego.

• W sobotę odwiedziny chorych w domach z Komunią św. od godz. 08.00. Wszystkich chorych prosimy zgłaszać indywidualnie.
• Od godz. 09.00 pragniemy posprzątać na święta nasz kościół filialny.
• Od godz. 09.30 pragniemy rozpocząć wiosenne porządki terenu zielonego naszego kościoła parafialnego. Prosimy przynieść potrzebne sprzęty (grabie, wiaderka, łopaty do śniegu, itp.)
• O godz. 09.30 do 10.30 w Domu Parafialnym będą wydawane świąteczne paczki potrzebującym naszej parafii.
• Zbiórka dla kandydatów na ministrantów o godz. 11.30 przy probostwie.

• W Niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Męki Pańskiej zwaną Niedzielą Palmową. Młodzież przed kościołem będzie rozprowadzać palmy, święcone podczas każdej Mszy św.
• O godz. 11.00 wyruszymy z Urzędu Gminy w uroczystej procesji z palmami do kościoła parafialnego na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
• Z okazji akcji Jajko za Jajko prosimy by dzieci przyniosły na Mszę św. o godz. 11.30
pisanki-wydmuszki ze sznureczkiem byśmy mogli je zawiesić w naszym kościele.
Każde dziecko, które przyniesie swoją ozdobę otrzyma jajko Kinder Niespodzianka.
• Dzieci, które uczęszczały na Drogi Krzyżowe prosimy by przyniosły na Mszę św. o godz. 11.00 ułożone i pokolorowane wielkopostne puzzle.
• Śpiew Gorzkich Żali o godz. 07.40 w kościele filialnym.
• Nabożeństwo Gorzkich Żali w kościele parafialnym o godz. 16.30, a następnie Msza św.

3. Biuro parafialne w czwartek będzie NIECZYNNE ze względu na spowiedź wielkopostną
w Koziegłowach. Prosimy umawiać się indywidualnie.

4. Zapraszamy serdecznie 24 marca (Niedziela) o godz. 15.00 na Misterium Męki Pańskiej organizowane przez parafię pw. św. Józefa w Kicinie.

5. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii z udziałem kapłanów dekanatu odbędzie się w Wielki Poniedziałek (25.03) w godz. 16.00-17.00 oraz 19.00-20.00. Plan spowiedzi w naszym dekanacie dostępny w gablocie, na stronie internetowej parafii oraz w mediach społecznościowych.

6. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do południowych Włoch i na Sycylię w terminie 23.09-01.10.2024. Program dostępny na stronie internetowej parafii oraz w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd w Bieszczady.

7. W okresie Wielkiego Postu składane są ofiary na Daninę Diecezjalną. Fundusze przeznaczone są m.in. na Caritas, Seminarium, Katedrę a także naszą parafię. Koperty zostały wyłożone na stolikach. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za ofiary przekazywane na remont kościoła parafialnego. Składamy także ogromne podziękowanie panom, którzy odświeżyli kaplicę pod zakrystią, by mogła ona
po przerwie służyć do modlitwy. Cieszymy się, że kolejne pomieszczenie zostało uporządkowane i wyremontowane. Bóg zapłać.