DEKANALNA PIESZA PIELGRZYMKA DO ŚW. JÓZEFA W KICINIE w sobotę 25.09.2021r.

W  Roku św. Józefa, który przeżywamy w sobotę 25  września organizujemy do Kicina /kościoła jubileuszowego/ Dekanalną Pieszą Pielgrzymkę „Z Józefem czekamy na Maryję”. Na dwa miesiące przed nawiedzeniem Ikony Jasnogórskiej chcemy spotkać się i modlić razem o wstawiennictwo Józefa Oblubieńca Maryi. Wyruszamy od groty NSNMP przy Kościele Parafialnym o godz. 12:15. O 13:30 Msza św. w Kicinie i spotkanie przy cieście i kawie. Prosimy o zgłoszenie udziału, byśmy mogli podać informację w celach organizacyjnych. 

PARAFIALNA PIELGRZYMKA NA KASZUBY 2-6.08.2021r./fotorelecja/

Bogu i Matce Najświętszej niech będą dzięki za piękny czas wspólnego pielgrzymowania po ziemi kaszubskiej ze wspaniałym wieczorem przy śpiewie i grze kapeli kaszubskiej i szczęśliwy powrót. Zwiedziliśmy: Malbork – świadectwo wielkości Zakonu Krzyżackiego, jego potęgi. Oliwę – katedrę z koncertem, Gdańsk, Sanktuarium MB Brzemiennej w Matemblewie. Sopot, Gdynię,  Wejherowo, Puck, Będomin – muzeum hymnu narodowego oraz Szymbark – najdłuższa deska świata. Dziękujemy Panu Krzysztofowi, który dopiął wszystko, Przewodnikom i Uczestnikom. Za rok chcemy zwiedzić Warmię. 

Oto kilka fotek z wyjazdu…

DROGA KRZYŻOWA WYCZYSZCZONA lipiec 2021

Dzięki pomocy i zaangażowaniu Parafian /13 rodzin/ wyczyszczona została Droga Krzyżowa w Kościele Parafialnym. Potrzeba było do tego trochę chęci, ofiarowanego czasu i pracy, ketchup, gąbki i woda. Droga Krzyżowa zaczęła lśnić. Wszystkim Parafianom, którzy  pomogli w czyszczeniu i zamontowaniu dziękujemy.  Efekt widzimy na zdjęciach…

 

NAWIEDZENIE WIZERUNKU MATKI BOZEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

   W naszej Archidiecezji od 1 sierpnia zostanie wznowione Nawiedzenie Wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Do naszej parafii Ikona według nowego kalendarza peregrynacji i jeśli warunki sanitarne pozwolą przybędzie w czwartek 25 listopada i przebywać będzie do piątku 26 listopada /do ok. godz. 17:00/. W pierwsze niedziele miesiąca duchowo do tego wydarzenia się przygotowujemy przez modlitwę i Słowo Boże. 

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE A.D. 2021

 

Życzenia: 

Dziękujemy za wspólnie przebytą drogę Wielkiego Postu, w czasie której czerpaliśmy siłę z rozważanego Słowa Bożego. Przeżywając na nowo największe tajemnice naszej wiary pragniemy życzyć Parafianom i Gościom, abyście mogli na nowo przeżyć doświadczenie Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Niech słuchanie Słowa Pana i karmienie się Chlebem Eucharystycznym sprawi, że Wasza codzienność będzie przeniknięta wiarą, nadzieją i miłością. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza Was pokojem, siłą, zdrowiem i pozwala doświadczać bogactwa darów swojego Ducha, którym nas nieustannie napełnia.

   Błogosławionych Świąt. Alleluja! 

Ks. proboszcz Tomasz Woźniak i Ks. wikariusz Bartosz Rojna

Dla Parafian, którzy nie mogli przybyć na poświecenie pokarmów na stół wielkanocny prosimy, aby pobłogosławili je w domach /czyni to głowa rodziny/ na rozpoczęcie śniadania wielkanocnego.

Modlitwa błogosławienia pokarmów: https://www.sdb-przemysl.pl/aktualnosci-wpis/84/tekst-blogoslawienstwa-pokarmow-wielkanocnych-w-niedziele-zmartwychwstania-panskiego