Podziękowanie Abp. Stanisława Gądeckiego za 32.ESM Taize

PODZIĘKOWANIE ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

Z całego serca pragnę podziękować bratu Aloisowi i całej wspólnocie braci z Taizé za przygotowanie i przeprowadzenie w Poznaniu 32. Europejskiego Spotkania Młodych. Wasza prostota, rozmodlenie i duch zaufania dla drugiego człowieka, pozwoliły skutecznie ubogacić młodych Waszym doświadczeniem obecności Boga i pogłębić korzenie chrześcijańskiej wiary. Cieszę się z tego, że wielu młodych Wielkopolan skorzystało z okazji i wzięło udział w spotkaniach modlitewnych, panelach dyskusyjnych, warsztatowych przygotowanych przez Wspólnotę

Moje podziękowanie kieruję również do władz państwowych i samorządowych, do wszystkich służb mundurowych i ratunkowych, pracowników transportu, którzy z wielkim entuzjazmem włączyli się w organizowanie tego ekumenicznego spotkania. Dziękuję zarządowi Międzynarodowych Targów Poznańskich, na terenie których odbywały się spotkania młodych w komfortowych warunkach.

Słowa podziękowania należą się księżom kardynałom, arcybiskupom i biskupom oraz członkom Poznańskiej Grupy Ekumenicznej za przybycie na modlitwę z młodymi – nigdy do to jej pory nie uczestniczyło w niej tylu biskupów. Dziękuję ponad dwustu kapłanom, którzy przybyli z rożnych krajów z młodzieżą do Poznania, oraz proboszczom i wikariuszom tych parafii, które gościły młodych ludzi. W szczególności składam podziękowania tym kapłanom, którzy zgodnie z moją prośbą zawiesili na ten czas kolędowanie, aby czuwać nad przyjęciem młodych.

Jak najserdeczniej dziękuję wreszcie wiernym ze 150 parafii archidiecezji poznańskiej i gnieźnieńskiej, którzy gościli przybyszów z Europy i innych kontynentów za otwartość i serdeczne przyjęcie młodych w swoich domach. Młodzi wielokrotnie podkreślali, że Wielkopolanie okazali im nadzwyczaj wiele serdeczności i gościnności.

Gorące słowa wdzięczności przekazuję dyrekcjom szkół i innych placówek oświatowych, w których możliwe było zorganizowanie sylwestrowo-noworocznego święta narodów.

Nie mogę też zapomnieć o anonimowych wolontariuszach, którzy pracowali przez kilka miesięcy w Centrum Przygotowań i tych, którzy czuwali nad bezpieczeństwem i porządkiem podczas spotkania.

Na koniec pragnę podziękować pracownikom środków społecznego przekazu, którzy relacjonowali spotkanie. Dzięki ich pracy, radość uczestników spotkania mogła dotrzeć do wszystkich.

Pragnę jednocześnie zaprosić mieszkańców Archidiecezji Poznańskiej na modlitwę dziękczynną do kościoła pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu w niedzielę, dnia 17 stycznia, na godz. 15.00. Razem z braćmi z Taizé będziemy wielbili Boga za łaskę wspólnego odkrywania Jego obecności podczas 32. Europejskiego Spotkania Młodych w Poznaniu.

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.