Pielgrzymka do USA

usa flagUwaga! Są jeszcze wolne miejsca – zapraszamy!

USA – Wschodnie Wybrzeże w 17 dni
Lipiec 2010 Pielgrzymka/Wycieczka objazdowa

Dzień 1
Przylot do Nowego Jorku – transfer do hotelu i nocleg.

Dzień 2
Zwiedzanie Nowego Jorku z przewodnikiem. W czasie naszej wycieczki zobaczymy: Statuę Wolności, Centrum Finansowe, Wall Street, Kościół Świętej Trójcy, „Ground Zero”, Empire State Building, Budynek ONZ, Centrum Rockefeller’a, Katedrę Św. Patryka, Times Square, Brodway, , Rockefeller Center. Koszt biletów wstępu – ok. $32).

Dzień 3
Wyjazd w kierunku Wodospadu Niagara. Planowy przyjazd do Niagara Falls około godziny 2:00 pm, zakwaterowanie w hotelu (w okolicach wodospadu), rejs statkiem „Maid of the Mist” pod wodospad, Park Niagara oraz przejście do „Jaskini Wiatrów” (bilety wstępu ok. $30). Obiadokolacja około godziny 8 pm. Po kolacji czas wolny (iluminacje świetlne, dyskoteka, kasyno itd.)

Dzień 4
Śniadanie, przejazd do Starego Fortu nad Jeziorem Ontario. Następnie zobaczymy Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, z którego udamy się do jednej z winnic nad „Jeziorem Paluszkowym” (Finger Lakes), w której będziemy mogli dokonać degustacji lokalnych win. Dojazd na nocleg do hotelu w okolicach Filadelfii późnym wieczorem.

Dzień 5
Zwiedzanie Filadelfii – w trakcie wycieczki poznamy historię Filadelfii oraz zobaczymy m.in.: Dzwon Wolności, Gmach Niepodległości, Muzeum Flagi Amerykańskiej, najstarsza uliczkę w Stanach Zjednoczonych i wiele, wiele innych atrakcji nie tylko historycznych (m.in. odciski stóp Rocky’ego). Po południu przejazd w kierunku Waszyngtonu. Krótka wizyta w Baltimore. Nocleg.

Dzień 6
Waszyngton – Cmentarz w Arlington: zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, Pałacyk Arlington, grób rodziny Kennedy. Monument Lincolna i Waszyngtona. Biały Dom, Capitol, Bazylika. Pomniki Bohaterów Wojny Wietnamskiej, Koreańskiej i niedawno otwarty pomnik Bohaterów II Wojny Światowej. Muzeum Kosmosu i Lotnictwa lub inne do wyboru. Wyjazd w kierunku Florydy.

Dzień 7
Całodzienna podróż (ok. 8.5 godz.- po drodze kilka przystanków) na nocleg w Karolinie Południowej.

Dzień 8
Rano kontynuacja podróży. Po drodze opcjonalnie zwiedzanie Savannah. Po południu pobyt w Saint Augustine czyli najstarszej osadzie w USA, gdzie zobaczymy m. in. Fort Obronny, najstarsza szkołę, „drzewo miłości” oraz wspaniałą architekturę. Zwiedzanie miasta oraz czas wolny. Przejazd na nocleg do Daytona Beach.

Dzień 9
Całodzienny odpoczynek na słynnej plaży w Daytona Beach.

Dzień 10
Wyjazd do Orlando – pobyt w jednym z parków rozrywki Disney’a (Disney World): Epcot, Disneyland, MGM Studio, Animal Kingdom lub w Sea World (wstęp ok. $75). Nocleg w Orlando.

Dzień 11
Park rozrywki „Universal” (wstęp ok. $75).

Dzień 12
Rano wyjazd do Cape Canaveral. Zwiedzanie Centrum Lotów Kosmicznych NASA im. J. F. Kennedy’ego gdzie wejdziemy do promu kosmicznego oraz na platformę startowa. Będziemy również świadkami „startu” rakiety „Apollo” oraz zobaczymy trójwymiarowy film o podbojach kosmosu (wstęp ok. $40). Wyjazd w kierunku Ft. Lauderdale.

Dzień 13
Wizyta w parku Everglades, w czasie której specjalnymi „airboats” udamy się w miejsca, gdzie będziemy mogli stanąć „oko w oko” z potężnymi aligatorami jak również zobaczyć inne okazy flory i fauny typowe dla Everglades. Po wycieczce odpoczynek na plaży. Wieczorem przejazd na nocleg do Florida City.

Dzień 14
Całodzienna wycieczka na Key West (Southernmost Point): zwiedzanie „Miasta Hemingway’a”, plaża, czas wolny jak również możliwość odbycia rejsu katamaranem po Zatoce Meksykańskiej czy też osobistego spotkania ze wspaniałymi rafami koralowymi (ok. $40) . Powrót na nocleg.

Dzień 15
Wyjazd do Miami. Zwiedzanie najsłynniejszej dzielnicy Miami – dzielnica w stylu Art Deco. Po południu czas wolny – plażowanie na South Miami Beach. Nocleg w Miami.

Dzień 16
Rano wykwaterowanie z hotelu. Zakupy. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 17
Zakończenie. Powrót do kraju.

Pozostałe informacje wstępne:

Cena od osoby w pokoju 2 osobowym – $2000 USD. + Przelot + Wstępy
Świadczenia obejmują:

Hotele 3*.

Wyżywienie: Śniadania.

Transfery i przejazdy klimatyzowanym autokarem lub klimatyzowanym vanem

Opieka licencjonowanego polskojęzycznego przewodnika – pilota podczas całej imprezy.
Ubezpieczenie.

Świadczenia nie obejmują:

Wydatków natury osobistej.

Ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego $650,00 USD.

Wstępów do zwiedzanych miejsc, kolacji.

Uwagi:

Z uwagi na porę roku w jakiej planuje się grupę, rezerwacji hoteli musimy dokonać na minimum 4 miesiące przed planowanym przylotem grupy.

VIP GOLDEN MEXICO TRAVEL S.A. DE C.V.

Av. Lindavista 299-501. Col. Lindavista, C.P. 07300

Tel. (+52 55) 3542 3871. Tel. (+52 55) 5119 3572.

Fax. (+5255) 5754 9197. E-mail: info@meksyk.us

Web site: www.meksyk.us RFC 040203LB6

From USA & Canada (1) 860 967 6068

Hotel:
Ramada Queens
164-40 Hillside Avenue
Queens, NY  11432

3 odpowiedzi na “Pielgrzymka do USA”

  1. Komentarze pojawiają się dopiero po sprawdzeniu przeze mnie lub księdza, dlatego mogło go nie być. Jest jeszcze druga opcja – spam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.