ŻYCZENIA WIELKANOCNE ARCYBISKUPA

ŻYCZENIA WIELKANOCNE
ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

Czcigodni i Drodzy Księża,

Umiłowani Archidiecezjalnie!

Dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa prowadzą nas do głębin Bożej Miłości, która ogarnia każdego człowieka. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego głosi światu, że zawsze zwycięża Bóg, który w Jezusie Chrystusie Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym dzieli się z człowiekiem zwycięstwem nad złem i prowadzi go do pełni prawdy, miłości i życia.

Zmartwychwstały Chrystus jest zawsze obecny w swoim Kościele. Kościół jest Jego dziełem – On w nim żyje i działa. Droga, jaką wskazuje nam Chrystus żyjący w Kościele, prowadzi ku dobru, ku prawdzie, ku życiu wiecznemu. Jest to przecież Chrystus przemawiający, Chrystus przebaczający, Chrystus uświęcający.

Specjalne miejsce w życiu i posłannictwie Kościoła zajmują ci, których Zmartwychwstały Zbawiciel powołuje i obdarza łaską Swego kapłaństwa. Otrzymują oni Ducha Świętego, który sam jest Najwyższym Sprawcą i Szafarzem świętej władzy kapłańskiej. Sakrament święceń wyciska  szczególny charakter na duszy kapłana, a raz przyjęty, trwa w nim jako źródło wszystkich darów i charyzmatów, jakie odpowiadają powołaniu do służby kapłańskiej w Kościele. W Roku Kapłańskim myślę ze szczególną wdzięcznością o tych kapłanach, którzy przed nami sprawowali świętą służbę w Archidiecezji. Modlitewnym wspomnieniem obejmuję Was, Drodzy Księża, którzy obecnie, w miejscach, do których zostaliście posłani, służycie Ludowi Bożemu – mocą Chrystusowego kapłaństwa i przekazuję Wam bardzo serdeczne wielkanocne życzenia.

Cieszę się, Drodzy Archidiecezjanie, że w Roku Kapłańskim jeszcze bardziej uświadomiliście sobie, jak cennym darem jest kapłańska posługa i dajecie temu wyraz przede wszystkim w modlitwie za swoich pasterzy. Dziękuję Wam za to.

Dziękujmy Zmartwychwstałemu Chrystusowi wszyscy, zarówno kapłani jak i wierni świeccy, całym naszym życiem – pamiętając, że wszyscy jesteśmy wezwani, by być świadkami Jego Miłości.

Drogim Braciom w Kapłaństwie i wszystkim Archidiecezjanom z życzeniem radosnego Alleluja

z serca błogosławię

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.