Pierwsza komunia jest świętem wiary

Benedykt XVI zaapelował w niedzielę o umiar w przygotowaniach do pierwszej komunii. Podczas spotkania z wiernymi na południowej modlitwie w Watykanie papież przypomniał, że pierwsza komunia jest świętem wiary.

„W okresie wielkanocnym Kościół zwykle udziela dzieciom pierwszej komunii. Wzywam zatem proboszczów, rodziców i katechetów, by dobrze przygotowali to święto wiary, z wielkim zapałem, ale także z umiarem” – powiedział Benedykt XVI, zwracając się do wiernych przybyłych na modlitwę Regina Coeli.

Dodał, że chwila ta pozostaje w pamięci, gdyż wtedy rozumie się „znaczenie osobistego spotkania z Jezusem”.

Po polsku papież pozdrowił uczestników pielgrzymki Archidiecezji Krakowskiej do Ziemi Świętej, mówiąc: „Dziękuję im za modlitwy, jakie zanoszą w intencji mojej i całego Kościoła”.

„Drodzy bracia i siostry, w każdym dniu naszego życia wędrujmy za Chrystusem z wiarą, nadzieją i miłością. Doświadczenie Jego obecności niech nas uświęca i napełnia pokojem. Niech Jego błogosławieństwo stale wam towarzyszy!” – powiedział Benedykt XVI do Polaków.