Życzenia Ks. Arcybiskupa

ArcyŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO 2014 ROKU

Drodzy Archidiecezjanie!

 

Wielki i nieogarniony Bóg przychodzi do nas. „Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” (J 1,14). Dobry Bóg nie zostawia nas samych. Przychodzi do nas, bo zależy Mu na każdym z nas i chce być z nami. Jest to Dobra Nowina dla każdej i każdego z nas.

Z tej racji czas Bożego Narodzenia to czas świętowania i radości, ale to także czas zadumy i żarliwej modlitwy, aby prawda ta stawała się coraz bardziej inspiracją dla naszego życia i źródłem naszej nadziei, kształtującej naszą codzienność.

Życzę każdemu z Was, by udało się Wam zachwycić Bogiem, który w małym Jezusie do nas przychodzi i odnieść tę prawdę do swojego życia. Bądźmy świadkami tej Dobrej Nowiny, niech nasza radość promieniuje.

Święta Narodzenia Pańskiego naznaczone są klimatem rodzinnych spotkań                       i wspólnego kolędowania. Czas ten uświadamia nam wartość życia rodzinnego i piękno trwania razem wobec przychodzącego Boga. Niech zatem będzie to czas szczególnego bycia razem, szczerych rozmów, wspólnego śpiewu kolęd, ale także czas przebaczenia i pogłębiania autentycznych więzi w rodzinach. Niech naszym spotkaniom towarzyszy wspólna modlitwa, która najpełniej buduje jedność, miłość i zgodę między nami.

Drodzy Siostry i Bracia!

Niech czas świąteczny będzie dla Was wszystkich piękny, dobry i błogosławiony. Niech wspólne świętowanie owocuje budowaniem Waszych rodzin. Niech Pan Jezus rozpali Wasze serca, aby radość i nadzieja towarzyszyły Wam w całym roku Pańskim 2015.

 

Z serca Wszystkim błogosławię!

 

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.