Misja Święta – czas łaski od Pana dla naszej wspólnoty /26 maja – 3 czerwca/

Misja Święta czas łaski od Pana dla naszej wspólnoty /26 maja – 3 czerwca/

MISJA_PLAN_DOBRY (1)

POWYŻEJ PLAN MISJI – KLIKNIJ

W dniach od 26 maja do 3 czerwca 2018 roku będziemy przeżywali w naszej wspólnocie parafialnej wydarzenie szczególne – Misję Świętą. Czas przemiany życia osobistego, rodzinnego, społecznego i parafialnego. Pragniemy wsłuchiwać się w Słowo Boże, czerpać moc z sakramentów Chrystusa, aby wzrastać w wierze i dbać wspólnie o Kościół, który jest naszym domem. Ponadto Misja Święta wpisuje się jako duchowy dar jubileuszu 40-lecia naszej rodziny parafialnej.

Trwamy na modlitwie, aby Misja Święta były okresem prawdziwej odnowy naszych serc i naszej wspólnoty parafialnej. Pamiętamy również w naszej modlitwie o kapłanach ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą kierować do nas Słowo Boże i sprawować pośród nas sakramenty święte.

Przygotowanie do Misji Świętej to również okazja, aby podjąć konkretne dzieło miłości wobec tych, którzy opuścili naszą wspólnotę i żyją bez Boga. Zachęcamy i przekazujemy im także zaproszenie na ten czas, a także podjęcia konkretnej formy modlitwy w ich intencji, postu lub wyrzeczenia. Znajdźmy czas i pozwólmy dotknąć się Miłosierdziu Pana. Niech nikogo z nas nie zabraknie – serdecznie Was zapraszamy i czekamy na Was.

Ks. Proboszcz

Słowo Misjonarzy! Bracia i Siostry!

Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej powstało w porewolucyjnej Francji w 1816 roku. W swoich początkach zajęło się głoszeniem misji świętych oraz rekolekcji w ubogich rejonach południowej Francji. Z czasem rozpoczęło również pracę misyjną aż po krańce świata. Obecnie posługujemy na wszystkich kontynentach naszego globu.

Przybywamy do Waszej Parafii jako Bracia w Wierze, ale również jako Pasterze, pragnąc głosić Wam Słowo Boże i sprawować sakramenty dla ożywienia i pogłębienia jedności z Jezusem Chrystusem oraz wspólnotą Kościoła, w której On żyje.

Jeden z nas został ustanowiony przez Ojca Świętego Misjonarzem Miłosierdzia. stając się szczególnym ambasadorem papieża, głosicielem Miłosierdzia Bożego oraz otrzymując specjalne przywileje w sprawowaniu sakramentu pokuty. Jest to gest zaproszenia dla tych, którzy z powodu poczucia grzechu, odeszli od Kościoła. To czas łaski również dla Was.

Prosimy Was o modlitwę na czas posługi w Waszej Rodzinie Parafialnej.

Oddani Wam w Chrystusie i Maryi Niepokalanej

Paweł Gomulak OMI Papieski Misjonarz Miłosierdzia

Marcin Szwarc OMI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.