SPOTKANIA SYNODALNE W NASZEJ PARAFII – ZAPROSZENIE

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIA SYNODALNE

W październiku w całym Kościele Katolickim rozpoczął się Synod o synodalności. Jego hasło brzmi: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”.

Rozpoczynając Synod Papież Franciszek rzekł: „„Droga synodalności jest drogą, której Bóg oczekuje od Kościoła trzeciego tysiąclecia” . Jednocześnie ważne jest to co stwierdził arcybiskup Stanisław Gądecki na temat Synodu i drogi synodalnej: „Rozpoczynając drogę synodalną jesteśmy wezwani, by stać się ekspertami w sztuce spotkania.”.

W naszej parafii rozpoczynamy cykl spotkań synodalnych, na które pragniemy zaprosić wszystkich chętnych z naszej parafii.

Pierwsze będzie miało miejsce 8. stycznia 2022 r. o godz. 19.00 w salce parafialnej.

Mogą w nim uczestniczyć wszyscy, którzy chcą podzielić się swoimi przemyśleniami na temat Kościoła i jego działalności, funkcjonowania, relacji wewnątrz Kościoła jak i na zewnątrz.

Podczas spotkania zastanowimy się nad harmonogramem przemyśleń na tematy zaproponowane przez Watykan, poznamy się wzajemnie oraz przedstawimy sposób w jaki będziemy przygotowywać syntezy naszych parafialnych propozycji, oczekiwań i wniosków.

Wszelkie pomocne informacje na temat Synodu można znaleźć na stronie: synodpoznan.pl

Są tam dokumenty, informacje i wskazówki przygotowane przez nasz Diecezjalny Zespół Synodalny jak i oficjalny podręcznik słuchania i rozeznawania w Kościołach lokalnych, zatytułowany: „Vademecum Synodu o synodalności”, opublikowany przez Sekretarza Generalnego Synodu Biskupów w Watykanie.

Będziemy się starać abyśmy podczas spotkań poświęconych poszczególnym zagadnieniom wskazanym przez Watykan do rozważania, kierowali się tym co podkreślił Ojciec Święty: „Niech ten synod będzie czasem pełnym Ducha Świętego! On jest tym, który prowadzi nas tam, gdzie Bóg chce, abyśmy poszli, a nie tam, gdzie zaprowadziłyby nas nasze osobiste idee i upodobania.”

Jeszcze raz bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach naszej parafii!

Synodalni Koordynatorzy Parafialni                         Dariusz Leśniewski i Wojciech Dobrowolski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.