DEKRET 17.10.2020r.

DEKRET  Księdza Arcybiskupa o dyspensie             w związku z obostrzeniami sanitarnymi

W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi podczas zgromadzeń religijnych (1 osoba na 4mkw w strefie żółtej i 1 osoba na 7mkw w strefie czerwonej), udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane wszystkim wiernym Archidiecezji Poznańskiej oraz wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Poznańskiej do czasu zniesienia ograniczeń. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy Świętej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Zachęcam także, aby korzystający z dyspensy byli wierni osobistej i rodzinnej modlitwie oraz w miarę możliwości łączyli się duchowo z liturgiczną wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Z racji nowych wytycznych związanych z sytuacją epidemiczną we Mszach św. w Kościele Parafialnym może uczestniczyć max 60 osób. W Kościele Filialnym max 50 osób. Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki przypomina i prosi, abyśmy w czasie Mszy św. i nabożeństw w duchu odpowiedzialności za siebie nawzajem pamiętali o założonych maseczkach i zachowaniu dystansu.