MODLITWA W DOMACH w OBLICZU EPIDEMII KORONOWIRUSA 11.03.2020r.

W środę /środa – to dzień gdy co tydzień modlimy się za naszą parafię w czasie Mszy św, adoracji całodziennej Pana Jezusa i Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Jej Niepokalanego Serca/ /11.03.2020r./ zjednoczmy się w modlitwie w naszych domach o godz. 21:00. Zapalmy świecę gromniczną lub chrzcielną i zawierzmy Maryi nasze rodziny, parafię, ojczyznę i świat upraszając Bożej opieki w zagrożeniu epidemią koronawirusa / może to być prosta modlitwa Zdrowaś Maryjo, Pod twoją Obronę, część różańca świętego czy modlitwa Apelu Jasnogórskiego transmitowana w TV Trwam/.
Możemy ją zakończyć słowami poniższej modlitwy:

MODLITWA O ZAPRZESTANIE
ROZPOWSZECHNIANIA SIĘ EPIDEMII KORONAWIRUSA.

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie, / aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń/ i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię./ Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój miejscom/, do których koronawirus już dotarł/. Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby/, pociesz ich rodziny/. Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus/, inspiruj i błogosław tym/, którzy starają się opanować sytuację/. Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał/, czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia/, ale ufamy Tobie/, udziel nam pokoju i zdrowia/. Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami/, prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.
Święty Sebastianie, módl się za nami
Święty Rochu,
Święta Rozalio,
Święty Karolu Boromeuszu.
Suplikacje:
Święty Boże! Święty mocny! Święty nieśmiertelny! Zmiłuj się nad nami.
Od powietrza, głodu, ognia i wojny, Wybaw nas Panie.
Od nagłej i niespodziewanej śmierci, Zachowaj nas Panie.
My grzeszni ciebie Boga prosimy, Wysłuchaj nas Panie.