NAWIEDZENIE IKONY MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ 25/26 listopada 2021r.

Od godz. 17:15 transmisja z uroczystości powitania Ikony Jasnogórskiej i Mszy św. pod poniższym linkiem: https://m.facebook.com/parafiaczerwonak/

Drodzy Parafianie!                                                           

W czwartek 25 listopada po 44 latach przybywa do nas kopia Ikony Matki Bożej Częstochowskiej. Wielu jeszcze z Was pamięta pierwsze nawiedzenie, gdy wznoszony był nasz parafialny kościół Niepokalanego Serca NMP. Patrząc na zachowane zdjęcia i zapis w kronice parafialnej z tamtych lat, można zorientować się, że był to czas mobilizacji, przygotowania naszej miejscowości w wymiarze duchowym przez rekolekcje, trwanie na modlitwie i czuwaniu przed Matką Zbawiciela i Królową naszej ojczyzny. Na zdjęciach widać, ile wkładu pracy i zaangażowania zostało podjęte, aby jak najpiękniej przywitać i godnie przyjąć Ikonę z Jasnej Góry. Z zapisków kroniki śp. ks. kan. Zbigniewa Spachacza można dowiedzieć się jak liczny był udział Parafian na Mszach św. i na osobistej modlitwie. 

Zapraszamy wszystkich naszych Parafian tych, którzy trwają i pielęgnują dar wiary oraz wszystkich naszych Braci i Siostry, którzy osłabli lub zobojętnieli na Boże sprawy, aby te   24 godziny z Maryją w naszej parafii były przeżyte wspólnie na modlitwie i czuwaniu. Każdy ma swój czas nawiedzenia przez Boga, który do końca nas umiłował w Jezusie. Tak wiele możemy wyprosić łask przez Jego Matkę Maryję. Może to jest ten czas, aby w ciszy osobistego czuwania rozeznać, jak wygląda moja relacja z Bogiem. Otwórzmy się na działanie Bożej łaski. Czas nawiedzenia będzie poprzedzony rekolekcjami od soboty 20 listopada. Rekolekcje głosić będzie Ks. Józef Niesłony ze Zgromadzenia Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej.

Bardzo prosimy o udekorowanie domów i posesji flagami, maryjnymi emblematami, proporczykami od soboty 20 listopada do 29 listopada. Tyle bowiem dni Maryja będzie w naszym dekanacie. Ten zewnętrzny wymiar, niech będzie widocznym znakiem naszego zaproszenia, a może i do postawienia sobie pytania: Dlaczego tak przystrojona jest nasza parafia? Jest to pewna szansa do podjęcia refleksji także dla tych, którzy przez naszą miejscowość przejeżdżają. Maryja przybędzie do nas ul. Gdyńską od strony Owińsk 25 listopada około godz. 17:30. Od nas ul. Kościelną, Źródlaną, Zagórze i Szkolną przewieziona będzie do parafii św. Józefa w Kicinie, dlatego szczególnie prosimy Parafian mieszkających przy tych ulicach o dekorację swoich posesji.

Czekamy na Maryję w Ikonie Jasnogórskiej i przyjąć Ją chcemy jak najgodniej, by dalej – w myśl hasła nawiedzenia w naszej archidiecezji  –  „Z Maryją (iść) w nowe czasy”,  z nadzieją patrzeć w przyszłość, którą zawierzamy Dobremu Bogu, obejmując modlitwą wszystkich tworzących naszą wspólnotę parafialną.

                           Ks. prob. Tomasz Woźniak i Ks. wik. Bartosz Rojna

/aby otworzyć folder z planem rekolekcji i nawiedzenia kliknij w poniżej/  

Folder_PARAFIA_CZERWONAK (3)

Jedna odpowiedź do “NAWIEDZENIE IKONY MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ 25/26 listopada 2021r.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.