PIELGRZYMKI PARAFIALNE 2023

PARAFIALNA PIELGRZYMKA NA LUBELSZCZYZNĘ

TERMIN 26 – 30.06.2023r.

CENA: 1375 zł

1 dzień – wyjazd z Czerwonaka o godz. 5.00, przejazd do Nowej Słupi – zwiedzanie Centrum Kulturowo – Archeologicznego Święty Krzyż – spacer ścieżką przyrodniczą na Łysą Górę, zwiedzanie kościoła i Klasztoru Ojców Oblatów, Kaplicy Relikwii Krzyża Świętego, Msza Święta, Muzeum Misyjnego. Przejazd do hotelu (obiadokolacja, nocleg)

2 dzień – po śniadaniu przejazd do Sandomierza – zwiedzanie miasta: starówka, Brama Opatowska, podziemna trasa turystycznej, spacer sandomierskimi wąwozami, czas wolny;  powrót do hotelu (obiadokolacja, nocleg)

3 dzień po śniadaniu zwiedzanie tzw. „trójkąta lubelskiego”: spacer po parku Pałacu Czartoryskich w Puławach, przejazd do Nałęczowa – spacer po parku zdrojowym, zespół budynków  sanatoryjnych,  Pałac Małachowskich, ławeczka Bolesława Prusa, przejazd do Kazimierza Dolnego – zwiedzanie: Góra Trzech Krzyży, starówka, ruiny Zamku Kazimierza Wielkiego,  powrót do hotelu (obiadokolacja, nocleg)

4 dzień –  po śniadaniu przejazd do Kozłówki – zwiedzanie Zespołu Pałacowego Zamoyskich, czas wolny;  przejazd do Lublina – zwiedzanie: Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Brama Grodzka, Bazylika ojców Dominikanów, Rynek z gmachem Trybunału Koronnego, Archikatedra, Brama Krakowska,  Nowy Ratusz; powrót do hotelu (obiadokolacja, nocleg)

5 dzień – po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Skarżyska-Kamiennej Msza Święta, zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej; czas wolny – obiad i wyjazd do Czerwonaka

Cena zawiera: * przejazd autokarem, * 4 noclegi w hotelu*** , 4 śniadania w formie bufetu, *4 obiadokolację,  * obiad w ostatnim dniu, * opiekę  pilota na całej trasie, * wymaganych miejscowych przewodników, *ubezpieczenie NNW, * zestawy tour guide

…………………………………………………………………………………………

PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚW.

Śladami Pana Jezusa

Termin:    23.04 – 01.05.2023r.                                              Pielgrzymka organizowana przez Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne Ad Astra

I DZIEŃ – WARSZAWA – TEL AVIV – BETLEJEM

Przelot na trasie Warszawa – Tel Aviv. Betlejem – nawiedzenie Bazyliki Bożego Narodzenia, kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej z grotami św. Józefa i św. Hieronima, Groty Mlecznej i Pola Pasterzy. Nocleg w Betlejem.

II DZIEŃ – HEBRON – EIN KAREM

Przejazd do Hebronu (uzależnione od sytuacji politycznej) i nawiedzenie groty Makpela – grobów Patriarchów Abrahama, Izaaka, Jakuba i ich żon. Ein Karem – nawiedzenie sanktuarium narodzenia św. Jana Chrzciciela i nawiedzenia św. Elżbiety. Nocleg w Betlejem. 

III DZIEŃ – JERYCHO – MORZE MARTWE

Betania, kościół w miejscu domu Łazarza, Marii, Marty. Betania nad Jordanem – liturgia odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Wadi Qelt i widok na monaster św. Jerzego. Jerycho – panorama Góry Kuszenia i sykomora – drzewo dialogu z Zacheuszem. Morze Martwe – czas na kąpiel. Nocleg w Betlejem.

IV DZIEŃ – JEROZOLIMA         

Jerozolima – nawiedzenie kościoła Dominus Flevit, Bazyliki Agonii w Ogrodzie Oliwnym, świątyni Grobu Maryi, sanktuarium Pater Noster, meczetu Wniebowstąpienia, Bazyliki św. Anny, kaplic Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starego Miasta. Nawiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego. Nocleg w Betlejem.

V DZIEŃ – JEROZOLIMA

Yad Vashem – instytut pamięci Holokaustu. Spacer po dzielnicach nowego miasta w Jerozolimie: wiatrak Montefiore,  King David hotel, sadzawka Mamilla. Czas wolny na starym mieście na zakupy. Bazylika św. Szczepana. Nocleg w Betlejem.

VI DZIEŃ – JEROZOLIMA

Jerozolima – wizyta pod Ścianą Płaczu, dzielnica żydowska Starego Miasta, nawiedzenie kościoła św. Piotra in Gallicantu, Bazyliki Zaśnięcia NMP oraz sali Wieczernika. Wizyta na placu na wzgórzu świątynnym (uzależnione od sytuacji politycznej). Nocleg w Betlejem.

VII DZIEŃ – NAZARET – KANA – KARMEL

Przejazd do Galilei. Karmel – nawiedzenie sanktuarium Stella Maris z grotą proroka Eliasza. Nazaret – nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania i kościoła św. Józefa. Kana Galilejska – liturgia odnowienia sakramentalnej przysięgi małżeńskiej. Nocleg w Nazarecie/ Tyberiadzie.

VIII DZIEŃ – JEZIORO GALILEJSKIE

Góra Ośmiu Błogosławieństw – nawiedzenie sanktuarium upamiętniającego Kazanie Pana Jezusa. Tabgha – nawiedzenie sanktuarium Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – spacer po ruinach „miasta Jezusa”. Genezaret – rejs łodzią po jeziorze. Góra Tabor – nawiedzenie sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Nocleg w Nazarecie/ Tyberiadzie.

IX DZIEŃ – TEL AVIV – WARSZAWA

Przejazd w kierunku Tel Avivu. Cezarea Nadmorska – spacer po ruinach portu Heroda Wielkiego. Tel Aviv i kościół św. Piotra w jego starej części – Jaffie. Transfer na lotnisko. Przelot na trasie Tel Aviv – Warszawa. 

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

CENA:   1800 PLN + 720 USD 

CENA ZAWIERA:

– przelot na trasie Warszawa – Tel Aviv – Warszawa /PLL LOT/

– noclegi w hotelach 3* /pokoje dwuosobowe, dopłata do jednoosobowego 290 USD/

– wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/

– przejazdy autokarem wg programu

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

– napiwki dla lokalnej obsługi

– opiekę pilota/przewodnika

– zestawy słuchawkowe tour quide

– składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny   

– ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych i Covid19/  

CENA NIE ZAWIERA:

– dojazdu z parafii na lotnisko i z powrotem

 

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

PIELGRZYMKA RYWAŁD – GIETRZWAŁD – ŚW. LIPKA – STOCZEK KLASZTORNY
LIDZBARK WARMIŃSKI – FROMBORK– KROSNO – GŁOTOWO
OLSZTYN – KANAŁ ELBLĄSKI  I TRERMIN od 08.08.2022 do 12.08.2022 r. i II TERMIN 16.08. 2022r. do 20.08.2022r.  /zakończone/

Dzień 1 – godzina 05.00 wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej w Rywałdzie od 25.09.1953r do 12.10.1953r w klasztorze tym był internowany prymas – Kardynał Stefan Wyszyński. Po zwiedzaniu klasztoru przejazd do Gietrzwałdu Sanktuarium M.B Gietrzwałdzkiej. Msza św. – zwiedzanie z przewodnikiem – czas wolny – przejazd do Dobrego Miasta. Zakwaterowanie – obiadokolacja – nocleg.

Dzień 2 – po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem
Św. Lipka – Sanktuarium Maryjne zwane ” Częstochową Północy ” o godzinie 10.30 wysłuchamy koncertu organowego na słynnych ruchomych organach – czas wolny.
Stoczek Klasztorny – Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju – msza św. miejsce odosobnienia kardynała Stefana Wyszyńskiego od 12.10.1953 do 06.10.1954 r.
Lidzbark Warmiński – Zamek biskupów warmińskich – zwiedzanie – czas wolny
powrót do hotelu na obiadokolacje – nocleg.

Dzień 3 – po mszy św. i śniadaniu wyjazd z przewodnikiem
Krosno koło Ornety – Sanktuarium Maryjne zwane małą św. Lipką. Pienięzno miasteczko z ciekawą historią. Frombork – zwiedzanie katedry z prezentacją organów po czasie wolnym powrót do hotelu – obiadokolacja – czas wolny nocleg.

Dzień 4 – po mszy św. i śniadaniu wyjazd z przewodnikiem. Głotowo – Kalwaria Warmińska jedyna w Polsce północno – wschodniej. Olsztyn – zwiedzanie starówki – czas wolny. Powrót do hotelu – obiadokolacja przy muzyce – nocleg.

Dzień 5 – po mszy św. śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Jelonek na rejs Kanałem Elbląskim trasa rejsu przebiega przez odcinek Kanału Elbląskiego na którym znajdują się m in. system 4 pochylni uważany za jeden z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie po dopłynięciu do pochylni Buczyniec po obiedzie powrót do Poznania.

 

Cena 1050 zł od osoby

świadczenia – przejazd autokarem ( klimatyzacja video barek wc )
zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienką
obiadokolacje – śniadania – obiad w drodze powrotnej
wstępy do zwiedzanych obiektów
ubezpieczenie
przewodnik miejscowy

 

 

PARAFIALNA PIELGRZYMKA na KASZUBY
od 02.08.2021r. do 06.08.2021r.

/zakończona/

/chcemy określić zainteresowanie dlatego do niedzieli 31.01.2021r.  zapisy w zakrystii, smsem na nr 731 467 858, emailem barnowak@wp.pl/

Dzień 1 – wyjazd po Mszy św. godz 06.00
Malbork – świadectwo wielkości Zakonu Krzyżackiego, jego potęgi i bogactwa, największa europejska średniowieczna budowla. Zwiedzanie z przewodnikiem.
Przejazd do Ostrzyc zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień 2 – po Mszy św. i sniadaniu dalsze zwiedzanie Ziemi Kaszubskiej z przewodnikiem. Oliwa – katedra z koncertem Gdańsk – spacer po mieście, Długie Pobrzeże, Żuraw, kościół Mariacki ul. Długi Targ, fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Złota Brama , czas wolny, rejs stateczkiem na Westerplatte po zwiedzaniu przejazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 – po śniadaniu dalsze zwiedzanie Ziemi Kaszubskiej z przewodnikiem.
Sanktuarium MB Brzemiennej w Matemblewie. Msza św. Sopot – Grant Hotel z zewnątrz, plaża, molo, Mońciak. Gdynia – Skwer Kościuszki, do wyboru ” Dar Pomorza ” lub ” ORP Błyskawica ” czas wolny, powrót na obiadokolacje, czas wolny, nocleg.

Dzień 4 – po śniadaniu dalsze zwiedzanie Ziemi Kaszubskiej z przewodnikiem Swarzewo – Sanktuarium MB Swarzewskiej Królowej Polskiego Morza. Po Mszy św.przejazd przez Władysławowo – Przylądek Rozewie – Krokowa do Wejherowa – Kalwaria, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubskiej, kościół Franciszkanów, Krypty Wejhertów i Przebendowskich, czas wolny na rynku.
powrót na obiadokolacje przy grilu i Kapeli Kaszubskiej, nocleg.

Dzień 5 – po Mszy św. i śniadaniu dalsze zwiedzanie Ziemi Kaszubskiej z przewodnikiem. Będomin – muzeum hymnu narodowego. Szymbark – najdłuższa deska świata, dom sybiraka, dom trapera z Ontario, rekonstrukcja łagru, dom do góry nogami, kościółek św. Rafała Kalinowskiego, po czasie wolnym i obiedzie wyjazd w kierunku Czerwonaka.

      Cena 950 zł. od osoby

W cenie:
– przejazd autokarem, klimatyzacja, barek, video, wc.
– zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienka
– wstępy do zwiedzanych obiektów, rejs stateczkiem
– przewodnicy miejscowi
– ubezpieczenie
– wieczór Kaszubski
– obiad w drodze powrotnej

Pielgrzymka do Ziemi Świętej
parafii pw. NS NMP w Czerwonaku
/orientacyjnie w dniach 17.02. – 24.02.2021r./
w oparciu o Dom Pielgrzyma Casa Nova w Ein Karem, przy współpracy Nowego Domu Polskiego w Jerozolimie.

Przykładowe dzienne programy zwiedzania:
1 dzień : spotkanie na lotnisku , przelot do Tel Avivu , przejazd autokarem do Ein Karem zakwaterowanie w Domu Casa Nova, zapoznanie z Domem Pielgrzyma, spacer mający na celu zorientowanie się w najbliższej okolicy Domu .
2 dzień
Śniadanie, wjazd na Górę Oliwną, kościół Betfage, Kościół Pater Noster, piękna panorama Jerozolimy, stary cmentarz żydowski, kaplica Dominus Flevit – „Pan zapłakał”, Ogród Oliwny – „Getsemani” , Kościół Narodów – skała trwogi Jezusa, Grota Pojmania Jezusa, Grób Marii Panny, Dolina Cedronu, Miasto Dawidowe, przerwa na kawę, po południu Via Dolorosa – Droga Krzyżowa w arabskiej części Jerozolimy, Cardo – starożytna ulica – pasaż handlowy w dzielnicy żydowskiej, dzielnica ormiańska. Powrót do Ein Karem.
3 dzień
Śniadanie, Jaffa – dzielnica Tel Avivu , ogród Ha-Pisga , panorama Tel Avivu, kościół świętego Piotra , Cezarea Nadmorska , akwedukt i fragment ulicy miasta Heroda Wielkiego, Góra Karmel, Klasztor Karmelitów w Hajfie – Kościół Stella Maris, bajecznie piękne , tarasowe ogrody Bahaistów, Nazaret – Bazylika Zwiastowania, msza św. przy Grocie Zwiastowania lub w kościele Św. Józefa – miejsce w którym stał warsztat i dom św. Józefa ,w przypadku wolnego czasu, spacer do tzw. źródełka Maryi, Kana Galilejska – kościół pierwszego cudu, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, możliwość nabycia pamiątkowego wina. Powrót do Ein Karem.
4 dzień
Śniadanie, Jerozolima – Ha – Kotel Mur Płaczu , Plac Świątynny z meczetami Al Aksa i Kopuły, dzielnica żydowska starej Jerozolimy , przerwa na kawę , dalsze zwiedzanie Jerozolimy , Grób Boży w Bazylice Zmartwychwstania,, Msza św. w kaplicy obok Grobu Bożego, Kalwaria – miejsce ukrzyżowania Jezusa, kościół św. Marka, kościół św. Szczepana, kościół św. Anny, sadzawka Betesda, Litostrotos – miejsce ukoronowania Jezusa cierniem. Nowa Jerozolima, kwartał rosyjski, ulica Ben Yehuda, Municipium , Wielka Synagoga, Hotel King David, Wiatrak Montefiore, osiedle artystów, grób rodziny Heroda, nowy pasaż handlowy Mamilla. Powrót do Ein Karem.
5 dzień
Śniadanie, Betania – kościół przy grobie Łazarza – msza święta, Pustynia Judzka, Wadi Kelt – widok na monastyr św. Jerzego , przejazd do Doliny Jordanu, Kasr al. Jahud – miejsce chrztu Jezusa w Jordanie, przejazd przez pustynię Judzką i pustynię Negew obok Masady i oazy Ein Gedi, kąpiel w południowym (cieplejszym ) basenie morza Martwego, przekroczenie granicy Autonomii Palestyńskiej – Jerycho – rzut oka na Górę Kuszenia , ewangeliczna Sykomora. Powrót do Ein Karem.
6 dzień
Śniadanie, przekroczenie granicy Autonomii Palestyńskiej – Betlejem ,Bazylika Narodzenia, Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Grota Mleczna, Pole Pasterzy, zakup dewocjonaliów ,wizyta u polskich Karmelitanek, Yad Vashem – Instytut i muzeum Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu , Kneset i Wielka Menora- symbol państwa Izrael, odwiedziny w Domu Pokoju na Górze Oliwnej Powrót do Ein Karem.
7 dzień
Śniadanie, wyjazd w kierunku Galilei, przejazd przez pustynię judzką oraz dolinę rzeki Jordan, wjazd na górę Tabor , msza święta w Bazylice Przemienienia Pańskiego, Jardenit – miejsce chrztu Babtystów, Jezioro Galilejskie – Kościół Prymatu św. Piotra, Tabgha – Kościół rozmnożenia Chleba , Góra Błogosławieństw, Kafarnaum – synagoga i dom św. Piotra, rejs po Jeziorze Galilejskim łodzią wzorowaną na łodziach z czasów Jezusa. Fakultatywnie wizyta w regionalnej restauracji, połączona z degustacją ryby św. Piotra , przejazd przez Tyberiadę, powrót do Ein Karem.
8 dzień
Śniadanie , Ain Karem – źródełko Maryi , Kościół Nawiedzenia , miejsce spotkania Maryi z Elżbietą, Miejsce narodzenia Jana Chrzciciela, po południu przejazd do Jerozolimy, góra Syjon, Wieczernik, Msza święta, punkt widokowy , grób Króla Dawida, Kościół św. Piotra „in Gallicantu” – miejsce zaparcia się Piotra, miniatura starej Jerozolimy, kościół Zaśnięcia NMP, cmentarz z kwaterą żołnierzy generała Andersa i Oscara Schindlera. Ostatnie zakupy na regionalnym suku.
Wyjazd na lotnisko do Tel Avivu .

Informacje dot. pielgrzymki , są podawane z bardzo dużym wyprzedzeniem, aby umożliwić Państwu przygotowanie się do wyjazdu oraz zebranie odpowiednich środków finansowych. W czasie pobytu w Ziemi Świętej w miarę możliwości , zrealizowany zostanie pełny, zaplanowany program turystyczny. Możliwe jest jednak, że z przyczyn niezależnych od przewodnika, któryś z punktów zwiedzania, będzie musiał być zastąpiony innym. Niemożliwe jest także , podanie programu z określeniem dokładnych dat zwiedzania . To ze względu na różnego rodzaju ograniczenia w poruszaniu się po Izraelu , wprowadzane doraźnie przez policję izraelską i palestyńską . A także ze względu na święta chrześcijańskie, żydowskie i muzułmańskie, uniemożliwiające dostęp do miejsc turystycznych w określonym czasie. NADRZĘDNE ZNACZENIE MA BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW PIELGRZYMKI !!!
Koszt: 575 USD (grupa 45 osobowa ) – płatne na miejscu w Jerozolimie oraz ok. 1300 zł – grupowy bilet lotniczy, 150 zł transport na i z lotniska, w przypadku lotu spoza Poznania, 100 zł – koszty ubezpieczenia zdrowotnego na 700 tys. zł

Niezbędny jest paszport ważny minimum pół roku od daty powrotu , najlepiej bez pieczątek państw, z którymi Izrael, jest w stanie konfliktu.

Przewodnikiem będzie Ksiądz Tadeusz Nosal – Rektorat Polskiej Misji Katolickiej w Izraelu. Zakwaterowanie w pokojach dwu i trzy osobowych , dwa posiłki dziennie .
W cenie noclegi, wyżywienie, wszystkie wstępy, przewodnicy, przejazdy, transfery i napiwki.
Zapisy w zakrystii po Mszach św. i w biurze parafialnym do 15 marca z wpłata 500zł.

                ………………………………………………………………………………..

PARAFIALNA PIELGRZYMKA NA ROZTOCZE

Roztocze –  Zamość – Krzsnobród – Radecznica – Szczebrzeszyn – Przemyśl – Jarosław

od 03.08.2020 do 07.08.2020 r.

dzień 1 – wyjazd  po mszy św. o godzinie  05.00 przejazd przez Łódź – Radom – Lublin do Ruszowa gdzie w  „Olejarni Świątecznej” zobaczymy pokaz tłoczenia z możliwością jego zakupu po czasie wolnym przejazd do hotelu w miejscowości Susiec zakwaterowanie – obiadokolacja  – nocleg

dzień 2 – po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem na zwiedzanie ; Krasnobród – Sanktuarium Maryjne fundacji Marysieńki Sobieskiej po mszy sw. i zwiedzaniu przejazd do Zamościa Prochownia – Katedra z mauzoleum Zamoyskich – starówka z pałacem po czasie wolnym przejazd do Radecznicy gdzie 08.05.1664 r. objawił się św. Antoni z Padwy  mieszkańcowi wioski po zwiedzaniu przejazd do  Szczebrzeszyna z pomnikiem chrząszcza po zwiedzaniu przejazd do Zwierzyńca – barokowy kościół na wyspie  obiekty poordynackie – pomnik szarańczy – stary browar z 1806 roku. Powrót do hotelu – obiadokolacja ( basen sauna ) – nocleg.

dzień 3 – po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem na zwiedzanie ; Tomaszów Lubelski – kościół modrzewiowy pw. Zwiastowania NMP msza św. – przejazd do Cerkwii Greckokatolickiej w miejscowości Hrebenne następnie przejedziemy do Siedlisk gdzie pospacerujemy aleją igliczni trójciernistej, skamieniałych drzew, gorejący piasek z licznymi kapliczkami  na źródlisku św. Mikołaja po czasie wolnym przejazd do rezerwatu przyrody Rebizanty „Szumy na Tanwi” spacer ( na krótkim odcinku rzeki 24 wodospady). Powrót do hotelu – obiadokolacja przy muzyce – nocleg.

dzień 4 –  po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem do Zapałowa po mszy św. przejazd do Przemyśla na zwiedzanie miasta – Kopiec Tatarski – Zamek Kazimierzowski – Katedra rzymskokatolicka – Katedra Greckokatolicka – Rynek Staromiejski po zwiedzaniu i czasie wolnym przejazd do Jarosławia – zwiedzanie starówki – Cerkwi Greckokatolickiej ze słynną ikoną Matki Boskiej Bramy Miłosierdzia. Powrót do hotelu – obiadokolacja – czas wolny ( basen sauna ) – nocleg.

dzień 5 – po śniadaniu  i wykwaterowaniu wyjazd do Zwolenia  gdzie w  kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego jest pochowany Jan Kochanowski po mszy św. zwiedzaniu  oraz  po obiedzie udamy się w drogę powrotną do Poznania. Planowany powrót w późnych godzinach wieczornych.

Cena 980 zł.

Świadczenia ; przejazd autokarem ( barek video klimatyzacja wc ) zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienką wyżywienie – śniadania – obiadokolacje – obiad w drodze powrotnej wstępy do zwiedzanych obiektów przewodnik miejscowy, ubezpieczenie,  wieczór przy muzyce