PIELGRZYMKI PARAFIALNE 2022

 

PIELGRZYMKA
RYWAŁD – GIETRZWAŁD – ŚW. LIPKA – STOCZEK KLASZTORNY
LIDZBARK WARMIŃSKI – FROMBORK– KROSNO – GŁOTOWO
OLSZTYN – KANAŁ ELBLĄSKI  I TRERMIN od 08.08.2022 do 12.08.2022 r. i II TERMIN 16.08. 2022r. do 20.08.2022r.

Dzień 1 – godzina 05.00 wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej w Rywałdzie od 25.09.1953r do 12.10.1953r w klasztorze tym był internowany prymas – Kardynał Stefan Wyszyński. Po zwiedzaniu klasztoru przejazd do Gietrzwałdu Sanktuarium M.B Gietrzwałdzkiej. Msza św. – zwiedzanie z przewodnikiem – czas wolny – przejazd do Dobrego Miasta. Zakwaterowanie – obiadokolacja – nocleg.

Dzień 2 – po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem
Św. Lipka – Sanktuarium Maryjne zwane ” Częstochową Północy ” o godzinie 10.30 wysłuchamy koncertu organowego na słynnych ruchomych organach – czas wolny.
Stoczek Klasztorny – Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju – msza św. miejsce odosobnienia kardynała Stefana Wyszyńskiego od 12.10.1953 do 06.10.1954 r.
Lidzbark Warmiński – Zamek biskupów warmińskich – zwiedzanie – czas wolny
powrót do hotelu na obiadokolacje – nocleg.

Dzień 3 – po mszy św. i śniadaniu wyjazd z przewodnikiem
Krosno koło Ornety – Sanktuarium Maryjne zwane małą św. Lipką. Pienięzno miasteczko z ciekawą historią. Frombork – zwiedzanie katedry z prezentacją organów po czasie wolnym powrót do hotelu – obiadokolacja – czas wolny nocleg.

Dzień 4 – po mszy św. i śniadaniu wyjazd z przewodnikiem. Głotowo – Kalwaria Warmińska jedyna w Polsce północno – wschodniej. Olsztyn – zwiedzanie starówki – czas wolny. Powrót do hotelu – obiadokolacja przy muzyce – nocleg.

Dzień 5 – po mszy św. śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Jelonek na rejs Kanałem Elbląskim trasa rejsu przebiega przez odcinek Kanału Elbląskiego na którym znajdują się m in. system 4 pochylni uważany za jeden z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie po dopłynięciu do pochylni Buczyniec po obiedzie powrót do Poznania.

 

Cena 1050 zł od osoby

świadczenia – przejazd autokarem ( klimatyzacja video barek wc )
zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienką
obiadokolacje – śniadania – obiad w drodze powrotnej
wstępy do zwiedzanych obiektów
ubezpieczenie
przewodnik miejscowy

 

 

PARAFIALNA PIELGRZYMKA na KASZUBY
od 02.08.2021r. do 06.08.2021r.

/zakończona/

/chcemy określić zainteresowanie dlatego do niedzieli 31.01.2021r.  zapisy w zakrystii, smsem na nr 731 467 858, emailem barnowak@wp.pl/

Dzień 1 – wyjazd po Mszy św. godz 06.00
Malbork – świadectwo wielkości Zakonu Krzyżackiego, jego potęgi i bogactwa, największa europejska średniowieczna budowla. Zwiedzanie z przewodnikiem.
Przejazd do Ostrzyc zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień 2 – po Mszy św. i sniadaniu dalsze zwiedzanie Ziemi Kaszubskiej z przewodnikiem. Oliwa – katedra z koncertem Gdańsk – spacer po mieście, Długie Pobrzeże, Żuraw, kościół Mariacki ul. Długi Targ, fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Złota Brama , czas wolny, rejs stateczkiem na Westerplatte po zwiedzaniu przejazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 – po śniadaniu dalsze zwiedzanie Ziemi Kaszubskiej z przewodnikiem.
Sanktuarium MB Brzemiennej w Matemblewie. Msza św. Sopot – Grant Hotel z zewnątrz, plaża, molo, Mońciak. Gdynia – Skwer Kościuszki, do wyboru ” Dar Pomorza ” lub ” ORP Błyskawica ” czas wolny, powrót na obiadokolacje, czas wolny, nocleg.

Dzień 4 – po śniadaniu dalsze zwiedzanie Ziemi Kaszubskiej z przewodnikiem Swarzewo – Sanktuarium MB Swarzewskiej Królowej Polskiego Morza. Po Mszy św.przejazd przez Władysławowo – Przylądek Rozewie – Krokowa do Wejherowa – Kalwaria, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubskiej, kościół Franciszkanów, Krypty Wejhertów i Przebendowskich, czas wolny na rynku.
powrót na obiadokolacje przy grilu i Kapeli Kaszubskiej, nocleg.

Dzień 5 – po Mszy św. i śniadaniu dalsze zwiedzanie Ziemi Kaszubskiej z przewodnikiem. Będomin – muzeum hymnu narodowego. Szymbark – najdłuższa deska świata, dom sybiraka, dom trapera z Ontario, rekonstrukcja łagru, dom do góry nogami, kościółek św. Rafała Kalinowskiego, po czasie wolnym i obiedzie wyjazd w kierunku Czerwonaka.

      Cena 950 zł. od osoby

W cenie:
– przejazd autokarem, klimatyzacja, barek, video, wc.
– zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienka
– wstępy do zwiedzanych obiektów, rejs stateczkiem
– przewodnicy miejscowi
– ubezpieczenie
– wieczór Kaszubski
– obiad w drodze powrotnej

Pielgrzymka do Ziemi Świętej
parafii pw. NS NMP w Czerwonaku
/orientacyjnie w dniach 17.02. – 24.02.2021r./
w oparciu o Dom Pielgrzyma Casa Nova w Ein Karem, przy współpracy Nowego Domu Polskiego w Jerozolimie.

Przykładowe dzienne programy zwiedzania:
1 dzień : spotkanie na lotnisku , przelot do Tel Avivu , przejazd autokarem do Ein Karem zakwaterowanie w Domu Casa Nova, zapoznanie z Domem Pielgrzyma, spacer mający na celu zorientowanie się w najbliższej okolicy Domu .
2 dzień
Śniadanie, wjazd na Górę Oliwną, kościół Betfage, Kościół Pater Noster, piękna panorama Jerozolimy, stary cmentarz żydowski, kaplica Dominus Flevit – „Pan zapłakał”, Ogród Oliwny – „Getsemani” , Kościół Narodów – skała trwogi Jezusa, Grota Pojmania Jezusa, Grób Marii Panny, Dolina Cedronu, Miasto Dawidowe, przerwa na kawę, po południu Via Dolorosa – Droga Krzyżowa w arabskiej części Jerozolimy, Cardo – starożytna ulica – pasaż handlowy w dzielnicy żydowskiej, dzielnica ormiańska. Powrót do Ein Karem.
3 dzień
Śniadanie, Jaffa – dzielnica Tel Avivu , ogród Ha-Pisga , panorama Tel Avivu, kościół świętego Piotra , Cezarea Nadmorska , akwedukt i fragment ulicy miasta Heroda Wielkiego, Góra Karmel, Klasztor Karmelitów w Hajfie – Kościół Stella Maris, bajecznie piękne , tarasowe ogrody Bahaistów, Nazaret – Bazylika Zwiastowania, msza św. przy Grocie Zwiastowania lub w kościele Św. Józefa – miejsce w którym stał warsztat i dom św. Józefa ,w przypadku wolnego czasu, spacer do tzw. źródełka Maryi, Kana Galilejska – kościół pierwszego cudu, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, możliwość nabycia pamiątkowego wina. Powrót do Ein Karem.
4 dzień
Śniadanie, Jerozolima – Ha – Kotel Mur Płaczu , Plac Świątynny z meczetami Al Aksa i Kopuły, dzielnica żydowska starej Jerozolimy , przerwa na kawę , dalsze zwiedzanie Jerozolimy , Grób Boży w Bazylice Zmartwychwstania,, Msza św. w kaplicy obok Grobu Bożego, Kalwaria – miejsce ukrzyżowania Jezusa, kościół św. Marka, kościół św. Szczepana, kościół św. Anny, sadzawka Betesda, Litostrotos – miejsce ukoronowania Jezusa cierniem. Nowa Jerozolima, kwartał rosyjski, ulica Ben Yehuda, Municipium , Wielka Synagoga, Hotel King David, Wiatrak Montefiore, osiedle artystów, grób rodziny Heroda, nowy pasaż handlowy Mamilla. Powrót do Ein Karem.
5 dzień
Śniadanie, Betania – kościół przy grobie Łazarza – msza święta, Pustynia Judzka, Wadi Kelt – widok na monastyr św. Jerzego , przejazd do Doliny Jordanu, Kasr al. Jahud – miejsce chrztu Jezusa w Jordanie, przejazd przez pustynię Judzką i pustynię Negew obok Masady i oazy Ein Gedi, kąpiel w południowym (cieplejszym ) basenie morza Martwego, przekroczenie granicy Autonomii Palestyńskiej – Jerycho – rzut oka na Górę Kuszenia , ewangeliczna Sykomora. Powrót do Ein Karem.
6 dzień
Śniadanie, przekroczenie granicy Autonomii Palestyńskiej – Betlejem ,Bazylika Narodzenia, Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Grota Mleczna, Pole Pasterzy, zakup dewocjonaliów ,wizyta u polskich Karmelitanek, Yad Vashem – Instytut i muzeum Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu , Kneset i Wielka Menora- symbol państwa Izrael, odwiedziny w Domu Pokoju na Górze Oliwnej Powrót do Ein Karem.
7 dzień
Śniadanie, wyjazd w kierunku Galilei, przejazd przez pustynię judzką oraz dolinę rzeki Jordan, wjazd na górę Tabor , msza święta w Bazylice Przemienienia Pańskiego, Jardenit – miejsce chrztu Babtystów, Jezioro Galilejskie – Kościół Prymatu św. Piotra, Tabgha – Kościół rozmnożenia Chleba , Góra Błogosławieństw, Kafarnaum – synagoga i dom św. Piotra, rejs po Jeziorze Galilejskim łodzią wzorowaną na łodziach z czasów Jezusa. Fakultatywnie wizyta w regionalnej restauracji, połączona z degustacją ryby św. Piotra , przejazd przez Tyberiadę, powrót do Ein Karem.
8 dzień
Śniadanie , Ain Karem – źródełko Maryi , Kościół Nawiedzenia , miejsce spotkania Maryi z Elżbietą, Miejsce narodzenia Jana Chrzciciela, po południu przejazd do Jerozolimy, góra Syjon, Wieczernik, Msza święta, punkt widokowy , grób Króla Dawida, Kościół św. Piotra „in Gallicantu” – miejsce zaparcia się Piotra, miniatura starej Jerozolimy, kościół Zaśnięcia NMP, cmentarz z kwaterą żołnierzy generała Andersa i Oscara Schindlera. Ostatnie zakupy na regionalnym suku.
Wyjazd na lotnisko do Tel Avivu .

Informacje dot. pielgrzymki , są podawane z bardzo dużym wyprzedzeniem, aby umożliwić Państwu przygotowanie się do wyjazdu oraz zebranie odpowiednich środków finansowych. W czasie pobytu w Ziemi Świętej w miarę możliwości , zrealizowany zostanie pełny, zaplanowany program turystyczny. Możliwe jest jednak, że z przyczyn niezależnych od przewodnika, któryś z punktów zwiedzania, będzie musiał być zastąpiony innym. Niemożliwe jest także , podanie programu z określeniem dokładnych dat zwiedzania . To ze względu na różnego rodzaju ograniczenia w poruszaniu się po Izraelu , wprowadzane doraźnie przez policję izraelską i palestyńską . A także ze względu na święta chrześcijańskie, żydowskie i muzułmańskie, uniemożliwiające dostęp do miejsc turystycznych w określonym czasie. NADRZĘDNE ZNACZENIE MA BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW PIELGRZYMKI !!!
Koszt: 575 USD (grupa 45 osobowa ) – płatne na miejscu w Jerozolimie oraz ok. 1300 zł – grupowy bilet lotniczy, 150 zł transport na i z lotniska, w przypadku lotu spoza Poznania, 100 zł – koszty ubezpieczenia zdrowotnego na 700 tys. zł

Niezbędny jest paszport ważny minimum pół roku od daty powrotu , najlepiej bez pieczątek państw, z którymi Izrael, jest w stanie konfliktu.

Przewodnikiem będzie Ksiądz Tadeusz Nosal – Rektorat Polskiej Misji Katolickiej w Izraelu. Zakwaterowanie w pokojach dwu i trzy osobowych , dwa posiłki dziennie .
W cenie noclegi, wyżywienie, wszystkie wstępy, przewodnicy, przejazdy, transfery i napiwki.
Zapisy w zakrystii po Mszach św. i w biurze parafialnym do 15 marca z wpłata 500zł.

                ………………………………………………………………………………..

PARAFIALNA PIELGRZYMKA NA ROZTOCZE

Roztocze –  Zamość – Krzsnobród – Radecznica – Szczebrzeszyn – Przemyśl – Jarosław

od 03.08.2020 do 07.08.2020 r.

dzień 1 – wyjazd  po mszy św. o godzinie  05.00 przejazd przez Łódź – Radom – Lublin do Ruszowa gdzie w  „Olejarni Świątecznej” zobaczymy pokaz tłoczenia z możliwością jego zakupu po czasie wolnym przejazd do hotelu w miejscowości Susiec zakwaterowanie – obiadokolacja  – nocleg

dzień 2 – po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem na zwiedzanie ; Krasnobród – Sanktuarium Maryjne fundacji Marysieńki Sobieskiej po mszy sw. i zwiedzaniu przejazd do Zamościa Prochownia – Katedra z mauzoleum Zamoyskich – starówka z pałacem po czasie wolnym przejazd do Radecznicy gdzie 08.05.1664 r. objawił się św. Antoni z Padwy  mieszkańcowi wioski po zwiedzaniu przejazd do  Szczebrzeszyna z pomnikiem chrząszcza po zwiedzaniu przejazd do Zwierzyńca – barokowy kościół na wyspie  obiekty poordynackie – pomnik szarańczy – stary browar z 1806 roku. Powrót do hotelu – obiadokolacja ( basen sauna ) – nocleg.

dzień 3 – po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem na zwiedzanie ; Tomaszów Lubelski – kościół modrzewiowy pw. Zwiastowania NMP msza św. – przejazd do Cerkwii Greckokatolickiej w miejscowości Hrebenne następnie przejedziemy do Siedlisk gdzie pospacerujemy aleją igliczni trójciernistej, skamieniałych drzew, gorejący piasek z licznymi kapliczkami  na źródlisku św. Mikołaja po czasie wolnym przejazd do rezerwatu przyrody Rebizanty „Szumy na Tanwi” spacer ( na krótkim odcinku rzeki 24 wodospady). Powrót do hotelu – obiadokolacja przy muzyce – nocleg.

dzień 4 –  po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem do Zapałowa po mszy św. przejazd do Przemyśla na zwiedzanie miasta – Kopiec Tatarski – Zamek Kazimierzowski – Katedra rzymskokatolicka – Katedra Greckokatolicka – Rynek Staromiejski po zwiedzaniu i czasie wolnym przejazd do Jarosławia – zwiedzanie starówki – Cerkwi Greckokatolickiej ze słynną ikoną Matki Boskiej Bramy Miłosierdzia. Powrót do hotelu – obiadokolacja – czas wolny ( basen sauna ) – nocleg.

dzień 5 – po śniadaniu  i wykwaterowaniu wyjazd do Zwolenia  gdzie w  kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego jest pochowany Jan Kochanowski po mszy św. zwiedzaniu  oraz  po obiedzie udamy się w drogę powrotną do Poznania. Planowany powrót w późnych godzinach wieczornych.

Cena 980 zł.

Świadczenia ; przejazd autokarem ( barek video klimatyzacja wc ) zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienką wyżywienie – śniadania – obiadokolacje – obiad w drodze powrotnej wstępy do zwiedzanych obiektów przewodnik miejscowy, ubezpieczenie,  wieczór przy muzyce