Zapraszamy do zapoznania się z grupami działającymi w naszej parafii, by odnaleźć swoje miejsce we wspólnocie naszej parafii.

Zespół muzyczny

Zespół parafialny w Czerwonaku istnieje od 2003 roku. Powstał z inicjatywy Księdza Krzysztofa oraz zaledwie kilku młodych osób, którym zależało na udzielaniu się w życiu naszego Kościoła. Zespół od samego początku wspierany był w swoich poczynaniach przez Panią Marlenę Wobszal, która wzbudzała w nim zawsze entuzjazm i wzmacniała chęci do działania. Grupa chętnie uczyła się nowych pieśni, uczestniczyła w pierwszo-piątkowych mszach świętych, wielokrotnie poprzedzanych adoracją Najświętszego Sakramentu, oraz innych-okazjonalnych, np. obchodach dnia św. Stanisława Kostki-patrona ministrantów, dzieci i młodzieży. Zespół również co roku w okresie Bożonarodzeniowym prowadził śpiew z dziećmi przy żłóbku, gdzie dzieci nie tylko uczyły się śpiewu kolęd, ale także zapamiętywania ich tekstów i grania na instrumentach, tak by każdy czuł się zaangażowany i ważny podczas ich wykonywania. Śpiewająca grupa co roku wyjeżdżała wraz z resztą młodzieży na wakacje nad morze-do Dębek lub Sopotu- gdzie codziennie podczas mszy świętej śpiewała wcześniej przygotowane pieśni. Podczas wyjazdów tych organizowane były również ogniska, w których zespół uczestniczył z gitarą (na której grał niezastąpiony w zespole Marek) i pieśnią na ustach.         Skład grupy przez lata często się zmieniał, jedni odchodzili, drudzy do niej dołączali, ale pomimo tego na jej członków zawsze można było liczyć- starali się być w wyznaczonym miejscu o wyznaczonym czasie(nawet gdy miała to być zaledwie jedna, czy dwie osoby). Zespół przez lata ciężko pracował, gdy coś się nie udawało, czy nie wychodziło tak jak powinno, starał się ze zdwojoną siłą dążyć do osiągnięcia  wyznaczonego celu. Charakteryzują go takie cechy jak pozytywne myślenie, odpowiedzialność i  (zazwyczaj) systematyczność. Różnie natomiast bywa z punktualnością i pomysłowością, ale należy pamiętać że jego członkowie to uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a zmęczenie całotygodniowym wczesnym wstawaniem i nauką musi niestety mieć swoje odzwierciedlenie.         Najważniejsze że zespół cały czas istnieje i rozwija się – po raz kolejny okazuje się, że najważniejsze są dobre chęci. Grupa z optymizmem patrzy w przyszłość i zaczyna wprowadzać w życie nowe pomysły, które zapewne przyciągną do niej kolejnych młodych ludzi chcących czynnie brać udział w życiu czerwonackiego Kościoła.